czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Mistrz Polski z Rabowic!

Dwa medale Mistrzostw Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim dla Swarzędza! Mikołaj Szaferski wywalczył złoty medal, natomiast Oksana Banaszak brązowy krążek!

Zobacz także

- Reklama -

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim to jedne z najważniejszych zawodów dla najstarszej i najbardziej prestiżowej grupy wiekowej. Tegoroczne zmagania zawodników z całej Polski odbyły się w wielkopolskim Jarocinie w dniach 8-9 października. Reprezentacja AZS AWF Poznań w ośmioosobowym składzie miała dwoje mieszkańców gminy Swarzędz: Oksanę Banaszk i Mikołaja Szaferskiego. Oboje spisali się fantastycznie, Oksana wywalczyła brązowy medal w swojej kategorii wagowej, a Mikołaj został Mistrzem Polski – broniąc tytułu z przed roku!  

Świetny występ swarzędzan pozwolił klubowi AZS AWF z Poznania wywalczyć pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej wszystkich klubów w Polsce przed AZS UWM Olsztyn oraz AZS AWF Warszawa. – Swarzędz od wielu już lat jest znaczącym punktem na mapie Polski w środowisku Taekwondo Olimpijskiego! Dzięki wsparciu z UM w samym Zalasewie trenuje ponad 100 dzieci – począwszy od grupy przedszkolnej do grup zaawansowanych. Teraz naszym celem jest kwalifikacja olimpijska dla Swarzędza – mówi Łukasz Scheffler, kierownik sekcji AZS AWF Poznań oraz trener taekwondo w sekcji Zalasewo.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -