niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Wady i zalety zakupu mieszkań z rynku pierwotnego w Poznaniu

Rynek nieruchomości w Poznaniu oferuje coraz to nowe możliwości dla inwestorów i osób poszukujących swojego wymarzonego lokum. Decydując się na inwestycję we własne M, jednym z głównych dylematów, przed którymi staniesz, jest wybór między rynkiem pierwotnym a wtórnym. W tym artykule omówimy zarówno plusy, jak i minusy zakupu mieszkania z rynku pierwotnego w Poznaniu.

Zobacz także

- Reklama -

Zalety zakupu mieszkań z rynku pierwotnego w Poznaniu

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Poznaniu to dla wielu osób spełnienie marzeń o własnych czterech kątach. Przede wszystkim takie nieruchomości są często położone w atrakcyjnych lokalizacjach (na obrzeżach miast lub w centrum), blisko komunikacji publicznej, sklepów, obiektów kulturalnych, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Ponadto kupując mieszkanie od dewelopera, możesz dostosować je do własnych potrzeb, wybierając kolory ścian, podłogi czy sufitu. To pozwoli Ci na stworzenie przestrzeni, która odzwierciedla Twój gust i charakter. Nowe mieszkania często są  wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne i energooszczędne systemy, co może przynieść Ci oszczędności w dłuższej perspektywie. Ponadto nieruchomości z rynku pierwotnego w Poznaniu zazwyczaj objęte są gwarancją dewelopera. To daje poczucie bezpieczeństwa inwestorom. Co ważne, zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest zwolniony od zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.

Budynki mieszkalne od dewelopera często oferują także wiele udogodnień. Są to:

  • winda;
  • komórka lokatorska;
  • bezpieczne place zabaw;
  • wiaty i stojaki rowerowe;
  • videodomofony;
  • skrzynki do rolet antywłamaniowych;
  • fotowoltaika.

Wady zakupu mieszkań z rynku pierwotnego w Poznaniu

Nie jest tajemnicą, że rynek pierwotny w Poznaniu ma także kilka wad. Po pierwsze, często występuje ograniczona dostępność nieruchomości, ponieważ wiele mieszkań jest oferowanych do sprzedaży jeszcze przed rozpoczęciem budowy budynku. To oznacza konieczność podejmowania szybkich decyzji w celu znalezienia lokum o pożądanym rozkładzie, metrażu i udogodnieniach. Po drugie, proces budowy mieszkania od podstaw może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Dlatego zakup takiej nieruchomości z rynku pierwotnego w Poznaniu wymaga ogromnej cierpliwości ze strony inwestora. Nie należy także zapominać, że istnieje ryzyko, że deweloper nie odda mieszkania w umówionym terminie, co może wpłynąć na Twoje plany.

Deweloper z Poznania – jakiego warto wybrać?

Jeśli masz w planach inwestycję w nieruchomość lub szukasz własnego M w Poznaniu, wybór odpowiedniego dewelopera jest zapewne dla Ciebie kluczową kwestią. Miasto to oferuje wiele atrakcyjnych lokalizacji, ale znalezienie zaufanej firmy może okazać się sporym wyzwaniem. Nie wiesz, czym kierować się przy wyborze dewelopera? Koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na renomę, jakość budowanych nieruchomości, doświadczenie oraz podejście do klienta. Świetnym wyborem jest Agrobex. To firma deweloperska, która na rynku działa od ponad 30 lat. Ten deweloper Poznań stawia na jakość i dokładność. Firma nie oszczędza na materiałach, co przekłada się na trwałość i estetykę budowanych nieruchomości. Co więcej, Agrobex wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, co sprawia, że mieszkania są komfortowe i zapewniają mieszkańcom wysoką jakość życia.

Podsumowanie

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Szukasz lokum w sercu Wielkopolski? Mieszkanie w Poznaniu od dewelopera Agrobex to bezpieczna inwestycja ze względu na renomę firmy, jej doświadczenie i profesjonalne podejście do klienta.

Fotonad.
- Reklama -
- Reklama -