czwartek, 23 maja 2024
17.1 C
Swarzędz

Jest nowa przychodnia w Gruszczynie!

2 listopada swoje podwoje otworzyła nowa przychodnia zdrowia w Gruszczynie. Placówka spółki MEDIK mieści się przy ul. Swarzędzkiej 23, w dawnej lokalizacji przychodni Diagter i oferuje - w ramach umowy z NFZ - usługi lekarza rodzinnego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz usługi pielęgniarskie.

Zobacz także

- Reklama -

Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców północnych sołectw naszej gminy: Gruszczyna, Kobylnicy, Uzarzewa, czy Wierzonki i Wierzenicy. Na medycznej mapie pojawiła się nowa placówka, świadcząca usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. 2 listopada w Gruszczynie swoje podwoje otworzyło Centrum Medyczne MEDIK. Placówka mieści się przy ul. Swarzędzkiej 23, w dawnej lokalizacji Przychodni Diagter. – Przychodnia świadczy usługi w zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej (zarówno dla dorosłych, jak i dzieci) oraz pielęgniarki POZ. Dla wygody Pacjentów Centrum Medyczne podjęło współpracę ze znajdującym się obok Punktem Pobrań „KRWINKA” – wyjaśnia Mateusz Gawarecki, prezes Zarządu spółki Medik. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00, tel. do rejestracji: 61 477 17 17, e-mail rejestracja@przychodnia-gruszczyn.pl. W najbliższym czasie – jak się dowiedzieliśmy – zostanie uruchomiona rejestracja online. Przypomnijmy, że przez wiele lat w Gruszczynie przy ul. Swarzędzkiej mieściła się Przychodnia  nr 3 spółki Diagter. 4 września br. ze względu na rosnące koszty utrzymania placówek spółka podjęła decyzję o zamknięciu gruszczyńskiej placówki.  Jak informowali wówczas jej przedstawiciele, pacjenci którzy leczyli się do tej pory w placówce przy Swarzędzkiej, mogą skorzystać ze świadczeń oferowanych w przychodni na ul. Gryniów w Swarzędzu.

O  ponowne uruchomienie przychodni przy Swarzędzkiej walczyli sołtysi, jak i władze gminy, przesyłając do wielkopolskiego NFZu, jak i do posłów z okręgu poznańskiego stosowne pisma.  Jak przed kilkoma tygodniami wyjaśniała nam rzecznik wielkopolskiego oddziału NFZ Marta Żbikowska-Cieśla: – Narodowy Fundusz Zdrowia jest gotowy do zawarcia umowy o udzielanie świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna z miejscem udzielania świadczeń zlokalizowanym w Gruszczynie lub w pobliżu tej miejscowości z każdym podmiotem, który zawnioskuje o zawarcie takiej umowy i spełni określone przepisami prawa warunki lokalowe, sprzętowe, w zakresie kwalifikacji personelu medycznego oraz rejestracji w stosownym rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą lub praktyk zawodowych. Warunki te spełniła nowa placówka, podpisując umowę z NFZ.

- Reklama -
- Reklama -