poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Trwa dobra passa Unitów

Unici wygrali z Cartusią Kartuzy 1:0 i tym samym odnotowali szósty mecz bez porażki z rzędu. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Dominik Chromiński z rzutu karnego.

Zobacz także

- Reklama -

Od początku spotkania oba zespoły narzuciły szybkie tempo. Nie brakowało dynamiki, lecz nie przekładała się ona na sytuacje bramkowe. Po zmianie stron mocnym akcentem rozpoczęli rywale, kiedy to zawodnik przyjezdnych ustrzelił z dystansu poprzeczkę. Przez większość gry obie ekipy wymieniały ciosy, które nie przynosiły większego zagrożenia w polu karnym. W 75. minucie na boisku pojawił się Kacper Borowiak i od razu mógł dać Unii prowadzenie, ale piłka odbiła się od bocznej siatki. Chwilę później Unitom dopisało już szczęście. Adrian Laskowski oddał mocny strzał na bramkę, piłka po drodze trafiła w rękę rywala i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dominik Chromiński, który zaliczył czwarte trafienie w trzecim meczu z rzędu. W końcówce goście próbowali jeszcze sięgnąć po remis, ale dobrą interwencją przy rzucie wolnym popisał się bramkarz Unii, Andrzej Budnik. Przed „Dumą Swarzędza” jeszcze dwa spotkania w tym roku.

Skład Unii: Andrzej Budnik – Filip Soboń (46’ Aleksander Theus), Adam Borucki, Eryk Marcinkowski – Bartosz Łuczak, Adrian Laskowski, Kamil Dałek (62’ Fabian Burzyński), Dominik Chromiński – Krzysztof Biegański (75’ Kacper Borowiak), Mateusz Maluśki (62’ Jan Paczyński), Łukasz Spławski.

- Reklama -
- Reklama -