czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

MapParty w Swarzędzu/Jasinie – 2 edycja

Zobacz także

- Reklama -

W imieniu własnym oraz Zarządu Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska serdecznie zapraszam na 2 edycję MapParty tj. warsztatów pt. “Udoskonalaj przestrzeń wokół siebie także wirtualnie – zdobądź umiejętności i współtwórz najdokładniejsze mapy na świecie – OpenStreetMap – 2 edycja” , które odbędą się 1 grudnia (piątek) 2023 r. od godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Jasinie przy ul. Wrzesińskiej 152.

Jeżeli zauważasz niedoskonałości w swojej nawigacji, brak aktualnych informacji o remontach, a może po prostu mapy nie odzwierciedlają rzeczywistości, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Znasz najlepiej swoją okolicę, dzięki czemu to Ty możesz zostać edytorem map i pomóc innym użytkownikom. Dzięki warsztatom zdobędziesz wiedzę i umiejętności jak to zrobić.

Podczas 2 edycji warsztatów skupimy się na ujawnianiu i aktualizowaniu danych AED, a także usprawnień dla pieszych w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ze względów organizacyjnych wymagane są zapisyJacek Buratel. 504 512 779 – SMS lub telefonicznie.

Warsztaty opierają się na ogólnoświatowym projekcie OpenStreetMap, który zrzesza ponad 10 mln użytkowników. Codziennie każdy z nich dodaje i edytuje elementy tworzące mapę całego globu. Otwartość projektu i społeczne zaangażowanie użytkowników czyni je najdokładniejszymi na świecie, dlatego m.in. producenci nawigacji coraz częściej opierają swoje urządzenia o mapy OSM. W Polsce swoją nawigację udostępnia Yanosik, który patronuje wydarzenie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Jacek Bura – członek Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska


Wyświetl większą mapę
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -