poniedziałek, 26 lutego 2024
4.2 C
Swarzędz

Porażka Unii w Szczecinie

Zawodnicy Unii Swarzędz od początku października byli niepokonani w lidze. Niestety, seria ta została przerwana przez piłkarzy Pogoni II Szczecin, którym Unici ulegli w niedzielę 1:3.

Zobacz także

- Reklama -

W 37. minucie Łukasz Spławski zdołał uderzyć futbolówkę w stronę bramki Pogoni i zrobił to na tyle skutecznie, że zatrzepotała ona w siatce. W 51. minucie Starzycki zdobył bramkę na 1:1, a pięć minut później Adrian Przyborek fenomenalnym strzałem zza pola karnego wyprowadził rezerwy Pogoni na prowadzenie. Piłkarze Unii uparcie dążyli do zdobycia drugiej bramki w tym spotkaniu, ale zamiast tego stracili trzecią. Autorem trafienia został były piłkarz SKS, Marcin Szeibe, który w 80. minucie wpisał się na listę strzelców. Przed ostatnim gwizdkiem przyjezdni mieli dwie dobre okazje do strzelenia gola. Niestety, zarówno Dominikowi Chromińskiemu (niewykorzystana sytuacja sam na sam), jak i Janowi Paczyńskiemu (strzał w słupek) zabrakło precyzji. W przyszłym tygodniu „niebiesko-biali” rozegrają ostatni mecz ligowy w tym roku.

Skład Unii: Andrzej Budnik – Filip Soboń, Aleksander Theus (46′ Kacper Borowiak), Eryk Marcinkowski – Adam Borucki (75′ Antoni Kuźnik), Adrian Laskowski, Bartosz Łuczak (80′ Bartosz Michalak), Mateusz Maluśki – Dominik Chromiński, Łukasz Spławski, Krzysztof Biegański (60′ Jan Paczyński).

- Reklama -
- Reklama -