wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Pomóż Wiktorii w walce o zdrowie!

16-letnia Wiktoria ze Swarzędza, która w sierpniu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i w stanie krytycznym trafiła do szpitala, po pobycie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka przebywa obecnie w domu, gdzie stawia pierwsze kroki. Ciągle wymaga jednak intensywnej rehabilitacji.

Zobacz także

- Reklama -

Wracamy do historii 16-letniej mieszkanki Swarzędza, Wiktorii Nawrot, która w sierpniu uległa bardzo poważnemu wypadkowi i w stanie krytycznym, z urazem czaszkowo – mózgowym trafiła do szpitala. Przez kilkanaście dni Wiki była podłączona do respiratora i walczyła o życie. Po odłączeniu od respiratora i operacjach stan dziewczyny nadal pozostawał bardzo poważny – była pacjentem leżącym, niemówiącym i niejedzącym. Bliscy założyli zbiórkę na https://www.siepomaga.pl/wiktoria-nawrot, bo 16-latka pilnie potrzebowała intensywnej neurorehabilitacji. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, dziewczyna trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie została poddana intensywnej rehabilitacji neurologicznej. Wiki – pod okiem specjalistów – uczyła się podstawowych czynności: chodzenia, jedzenia, mówienia. Jednak czas rehabilitacji się zakończył i obecnie Wiktoria przebywa w domu. – Do grudnia Wiktoria przebywa w domu. Jest rehabilitowana. Stawia pierwsze kroki, choć bardzo szybko się męczy. Ma problemy z pamięcią, z wypowiadaniem się – uciekają jej słowa, wymaga cały czas 24-godzinnej opieki – wyjaśnia pani Weronika, ciocia Wiktorii. Od grudnia 16-latka rozpocznie dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Bydgoszczy. – To turnus prywatny. Kosztował 15 tys. zł. Dlatego w dalszym ciągu potrzebujemy wsparcia zbiórki, aby zapewnić Wiktorii jak najwięcej możliwości rehabilitacji – aby powróciła do zdrowia. Wierzymy, że będzie dobrze – dodaje pani Weronika. Pieniądze na rehabilitację Wiki można wpłacać na https://www.siepomaga.pl/wiktoria-nawrot. Można także wziąć udział w licytacjach dedykowanych leczeniu Wiktorii: https://www.siepomaga.pl/licytacje-dla-wiktorii-ze-swarzedza.

Mama Wiktorii – za naszym pośrednictwem – składa wielkie podziękowania  wszystkim darczyńcom, wspierającym jej córkę, rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom, znajomym, mieszkańcom za okazane wielkie serce, modlitwy, wsparcie duchowe i materialne.

- Reklama -
- Reklama -