poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Swarzędzanka najlepsza na świecie!

Agnieszka Scheffler, mieszkanka Zalasewa, międzynarodowa sędzina, trenerka taekwondo oraz uczestniczka IO w Tokio otrzymała – podczas uroczystej gali „World Tokio Gala Awards” - tytuł „Female Referee of the Year ”, czyli tytuł najlepszej sędziny na świecie.

Zobacz także

- Reklama -

Tytuł „Najlepszej na świecie” – takie wyróżnienie otrzymała swarzędzanka, trenerka oraz sędzina międzynarodowa, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz sędzina walcząca o miejsce w składzie sędziowskim na IO w Paryżu – Agnieszka Scheffler. Wyróżnienie zostało wręczone Pani Agnieszce podczas uroczystej gali podsumowującej ostatni rok „World Taekwondo Gala Awards” organizowanej przez Światową Federację Taekwondo Olimpijskiego w Manchesterze. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda jaką przyznać można sędziemu, federacji narodowej, trenerom lub zawodnikom. Warto zaznaczyć, że Agnieszka Scheffler nominowana była do tego tytułu po raz trzeci z rzędu, co niewątpliwie jest niezwykłym wyróżnieniem i podsumowaniem jej kompetencji. To jednocześnie historyczna chwila dla samej wyróżnionej oraz całego środowiska Taekwondo Olimpijskiego.

Dodajmy, że pani Agnieszka sędziną została po zakończeniu kariery zawodniczej. Najpierw została sędzią krajowym, a w 2016 roku ukończyła kurs międzynarodowy. Na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata kadetów w 2017 roku otrzymała nagrodę Best Referee, na Mistrzostwach Europy Seniorów w 2021 roku Best Referee, a w 2023 roku zdobyła prestiżowy tytuł Best Referee of the Year.

Serdecznie gratulujemy!

- Reklama -
- Reklama -