niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Nadal mało oferujących pracę?

Listopad to kolejny miesiąc, w którym odnotowano - w poznańskim Urzędzie Pracy – bardzo małą liczbę ofert pracy dla swarzędzan. W październiku mieszkańcom bez pracy z naszej gminy zaoferowano jedynie 10 miejsc pracy, w listopadzie niewiele więcej, bo 12 ofert pracy.

Zobacz także

- Reklama -

W listopadzie liczba bezrobotnych mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego, pozostających bez pracy nieco wzrosła. Obecnie bezrobotnych – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – pozostaje 3,6 tys. poznaniaków i 2.1 tys. mieszkańców 17 gmin, wchodzących w skład powiatu poznańskiego, w tym i naszej gminy. W minionym miesiącu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu zarejestrowało się 258 swarzędzan bez pracy. Osób długotrwale bezrobotnych jest 53, natomiast mieszkańców pobierających zasiłki zarejestrowano 83. W listopadzie  bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zaledwie 12 ofert pracy. To zaledwie o 2 oferty więcej niż w październiku. Zatrudnienie podjęło natomiast – w świetle statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu – 18 mieszkańców naszej gminy.

- Reklama -
- Reklama -