wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Nagroda Samorządu Województwa dla swarzędzkiego profesora!

Profesor Teofil Jesionowski, rektor Politechniki Poznańskiej i mieszkaniec naszej gminy został uhonorowany Nagrodą Naukową Samorządu Wielkopolskiego.

Zobacz także

- Reklama -

Nagroda Naukowa Samorządu Województwa Wielkopolskiego jest przyznawana za osiągnięcia z ostatnich pięciu lat osobom ze świata nauki związanym z Wielkopolską lub prowadzącym badania dotyczące naszego regionu. W tym roku kapituła konkursu rozpatrzyła 17 wniosków. Miło nam poinformować, że  tegoroczną Nagrodę przyznano mieszkańcowi naszej gminy,  prof. Teofilowi Jesionowskiemu – rektorowi Politechniki Poznańskiej. Tematem wiodącym w działalności profesora są zielone i nowoczesne technologie materiałowe do zastosowań w medycynie, ochronie środowiska i przemyśle konstrukcyjnym. Uroczystość wręczenia prestiżowej nagrody odbyła się 20 grudnia w Bibliotece Raczyńskich. – Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Praca naukowa wymaga współpracy, laureat nie jest przecież sam. To zespół buduje potencjał naukowy i dlatego moją największą dumą są współpracownicy – mówił podczas uroczystości prof. Teofil Jesionowski. Nagrodę osobiście wręczył laureatowi Marek Wożniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

FotoUMWW
- Reklama -
- Reklama -