sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Będą kolejni „Zasłużeni dla miasta i gminy”?

Andrzej Arentowski, założyciel swarzędzkiej Cybiny, Andrzej Bystry, właściciel Zakładów Mięsnych oraz Antoni Kobza, regionalista i miłośnik historii Swarzędza mają szansę na wyróżnienie prestiżowym tytułem „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”.

Zobacz także

- Reklama -

Co roku Rada Miejska – podczas obchodów patrona miasta i gminy, Św. Józefa – wyróżnia wybitnych mieszkańców, bądź instytucje tytułem „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”. Podobnie jest i w tym roku. Do rąk rajców trafiły właśnie trzy projekty uchwał w sprawie nadania najbardziej prestiżowego tytułu w naszym mieście kolejnym osobom: Andrzejowi Arentowskiemu (założycielowi i właścicielowi „Cybiny”), Andrzejowi Bystremu (założycielowi i właścicielowi Zakładów Mięsnych „Bystry”) oraz Antoniemu Kobzie (regionaliście, miłośnikowi historii ziemi swarzędzkiej). Głosowanie nad projektami uchwał odbędzie się podczas najbliższej, wtorkowej sesji Rady Miejskiej. Uroczystość wręczenia prestiżowych wyróżnień odbędzie się natomiast w marcu – podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji święta patrona naszej gminy, św. Józefa.

Andrzej Arentowski

Od 1990 r. jest właścicielem PH Cybina. Znany ze swojej działalności charytatywnej i społecznej, Swarzędzanin 2004 roku w plebiscycie „TS”, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem Polski Kupiec Roku, Wielkopolski Kupiec Roku, Wielkopolski Filar Biznesu, Gazele Biznesu, a także medalem Ad Perpetuam rei Memoriam.

Andrzej Bystry

Założona przez niego firma w grudniu 2023 r. obchodziła 40-lecie istnienia. Posiada obecnie 65 punktów sprzedaży i zatrudnia ok. 500 pracowników. W 2013 r. ZM Bystry otrzymały Godło Promocyjne „Orła Białego”. Andrzej Bystry działa na polu charytatywnym, wspierając wiele imprez i inicjatyw na terenie naszej gminy. 

Antoni Kobza

Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu, pasjonat historii Swarzędza, regionalista, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej dwóch kadencji, autor wielu publikacji i wydawnictw, m.in.: „Dzieje wsi okolic Swarzędza”, „Polacy i Niemcy. Szlachta i włościanie. Ziemi Swarzędzka w XIX wieku”.

- Reklama -
- Reklama -