wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Kobylnicka szkoła w unijnym Erasmusie

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy uzyskała akredytację w programie unijnym Erasmus + na lata 2022- 2027.

Zobacz także

- Reklama -

Napisany przez nas wniosek został bardzo wysoko oceniony – zajął 2. miejsce na ponad 200 złożonych. Udział w programie stwarza możliwości rozwoju dla szkoły i jej kadry. Udział w zagranicznych szkoleniach językowych i metodycznych podnosi kwalifikacje nauczycieli i daje możliwość zaangażowania uczniów w międzynarodowe projekty edukacyjne. W tym roku, zaraz po rozpoczęciu projektu, 16 pedagogów wzięło udział w różnego rodzaju kursach i skorzystało z możliwości kształcenia poza granicami kraju czyli na Malcie, w Irlandii czy Hiszpanii. Nauczyciele, pełni pasji i nowych umiejętności, rozpoczęli proces kształcenia z wykorzystaniem elementów języka angielskiego na swoich lekcjach. Pani Jagoda Wojciechowska, nauczycielka biologii, przeprowadziła lekcję w klasie 8a i 8b z zakresu genetyki z wykorzystaniem materiałów anglojęzycznych. Nauczycielki matematyki, pani Marta Stępień i pani Ewa Małolepsza, rozpoczęły cykl zajęć ,,Matematyka po angielsku”. W trakcie lekcji uczniowie klas 4. tworzą plakaty i śpiewają piosenki, aby utrwalić poszczególne zwroty i poprawną wymowę w języku angielskim. Każdy cykl ma motyw przewodni np. figury geometryczne, zapisywanie dużych liczb, działania matematyczne. W grudniu nauczyciele języka polskiego, pani Katarzyna Ulińska i Izabela Fludra- Kalemba, przeprowadziły zajęcia dotyczące kultury anglojęzycznej i zapożyczeń z języka angielskiego obecnych w dzisiejszej polszczyźnie. Nauczyciele języka angielskiego nawiązali właśnie współpracę z zespołem nauczycieli z zagranicy i będą tworzyć projekt w ramach programu eTwinning. Jak widać, w naszej szkole dużo się dzieje.

Chcemy być nowoczesną szkołą, która przygotuje swoich uczniów do życia w nowej, cyfrowej i wielokulturowej rzeczywistości. Chcemy poszerzać ich horyzonty i rozwijać kompetencje kluczowe z naciskiem na komunikację językową. Od początku projektu wykorzystywana jest technologia informatyczna w celu poszukiwania partnerów za granicą, tworzenia projektów, realizacji aktywności uczniowskich i upowszechniania i promowania naszych działań. Kolejni nauczyciele przygotowują się do wyjazdu na międzynarodowe szkolenia, które odbędą się już w czerwcu.

,,Sfinansowanie ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejski ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -