poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Nie żyje nestor swarzędzkiego stolarstwa

29 stycznia odszedł Zbigniew Kucharski, nestor swarzędzkiego stolarstwa, znany i ceniony mistrz rzemiosła stolarskiego, wychowawca wielu pokoleń stolarzy, radny Rady Miejskiej kadencji 1990-94 i 1994-98. Miał 80 lat.

Zobacz także

- Reklama -

Kolejna smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. W poniedziałek, 29 stycznia zmarł nestor swarzędzkiego rzemiosła, znany i ceniony mistrz rzemiosła stolarskiego, Zbigniew Kucharski. W 1974 r. przejął po ojcu firmę stolarską, którą prowadził do śmierci, szkoląc i przygotowując wiele pokoleń młodzieży w trudnym zawodzie stolarza. Pan Zbigniew od 46 lat był członkiem Cechu Stolarzy Swarzędzkich, wieloletnim członkiem Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami branżowymi, Srebrnym, Złotym i Platynowym Medalem J. Kilińskiego, Honorową Odznaką Rzemiosła, Złotą Odznaką za „Zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Pan Zbigniew Kucharski był też swarzędzkim samorządowcem. Przez dwie kadencje, w latach 1990-94 i 1994-98, pełnił mandat radnego swarzędzkiej Rady Miejskiej.

To wielka Strata dla swarzędzkiego rzemiosła i stolarskiej braci, a także dla rodziny samorządowej. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 3 lutego  o godz. 12:30 w kościele p.w. św. Marcina w Swarzędzu, natomiast pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej w Jasinie.

Rodzinie Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia i kierujemy słowa otuchy w tych trudnych chwilach. Redakcja

- Reklama -
- Reklama -