wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Największa fabryka opon w Wielkopolsce dynamicznie się rozwija. Pracują w niej też mieszkańcy naszego miasta!

Zobacz także

- Reklama -

Rozwój i praca na lata

Fabryka w Poznaniu to jeden z najnowocześniejszych zakładów koncernu Bridgestone na świecie. Powstało tu dotychczas już ponad 180 mln opon. – W 2000 r. wytwarzaliśmy pięć tys. opon dziennie, obecnie z każdym dniem przybywa ich na naszym „liczniku” ponad 30 tys. To możliwe przede wszystkim dzięki zaangażowaniu naszego zespołu, ale i rozwojowi parku maszynowego. Naszą produkcję usprawniają też rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji oraz automatyzacja. Mamy już kilkadziesiąt autonomicznych pojazdów wspomagającychprzewóz materiałów. Dodatkowo odciążają one pracowników iumożliwiajątworzenie stanowisk dostosowanych do wymogów odnoszących się dopracy kobiet. W ten sposób uniezależniamy codzienne zadania w dziale produkcji od możliwości fizycznych. Zależy nam bowiem na komforcie wszystkich zatrudnionych u nas osób i na tym, by mogły się tu rozwijać, tworząc przez lata zgrany zespół – mówi Jarosław Woźniak, dyrektor Bridgestone Poznań, który objął to stanowisko z początkiem roku,ale z poznańską fabryką jest związany od jej początku, czyli… ponad 25 lat!Nie jest tam jedyną osobą z takim imponującym stażem – podobnym może pochwalić się ponad 100 osób, a przeszło połowa załogi pracuje tu dłużej niż 10 lat. Stabilność zatrudnieniato niejedyny powód, dla którego pracownicy Bridgestone Poznań odnajdują tu swoje miejsce na lata.

Dofinansowanie dojazdów do pracy i… wyjazd na Igrzyska Olimpijskie

O swoją załogę firma dba na różne sposoby. Zapewnia im m.in. prywatną opiekę medyczną, karnet sportowy, ubezpieczenie na życie czy dopłaty do opon i obiadów. Zatrudnieni mają też możliwość nauki języków obcych poprzez dedykowaną platformę. Wśród benefitów wymienić można również dodatek wakacyjny, nagrody za polecenie pracownika czy Pracowniczy Program Emerytalny. Istotne jest też samo wynagrodzenie – przykładowo na stanowisku operatora maszyn do produkcji opon podstawa oraz dodatki zmianowe, wraz z dopłatą do dojazdui średnią premiądają łącznie ponad 8 tys. złbrutto miesięcznie.

Miłośnicy aktywności fizycznej z poznańskiej fabryki (a jest ich tam sporo!) cenią sobie także to, że firma wspiera ich w rozwijaniu sportowej pasji – mają możliwość uzyskiwania dofinansowania udziału w różnych zawodach, a nawet wyjazdu na największe sportowe imprezy. W zorganizowanym dla nich konkursie pięciu pracowników wygrało uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, wspieranych przez Bridgestone jako globalnego partnera tego wydarzenia. Co ciekawe, rywalizacja dotyczyła obszaru działań społecznych.

Dla społeczeństwa i planety

Pracowników poznańskiej fabrykiłączą nie tylko pasje sportowe, ale i inicjatywy prospołeczne i edukacyjne, w które chętnie się angażują. Dotychczas przeprowadzilina przykład 14 edycji akcji ThinkBeforeYou Drive. W jej ramach realizowali interaktywne warsztaty dotyczące tego, jak być bardziej odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Udział w nich wzięło 33 tys. dzieci z naszego regionu

Załoga Bridgstone Poznań na koncie ma również sześć odsłon inicjatywy Bądź bezpieczny na drodze, przypominającej o tym, jak ważne jest dbanie o swoją widoczność.W ramach tej akcji, realizowanej dotychczas m.in. w Swarzędzu, do mieszkańców naszego regionu trafiły tysiące odblasków.

Wiele działań społecznych inicjują sami pracownicy, a firma chętnie wspiera realizacjętych akcji. Działająca w fabryceEkodrużyna dotychczas posadziła już 14 tys. drzew, zbudowała budki lęgowe dla ptaków, stworzyła łąkę kwietną i przeprowadziła ekowarsztaty w kilkudziesięciu szkołach w naszym regionie. Troska o środowisko to jeden z ważnych dla firmy aspektów. Wpisuje się ona w Zobowiązanie “Bridgestone E8”, które nadaje kierunek wszystkim fabrykom koncernu. PozaEcology (Ekologia) ich codzienne funkcjonowanie opiera się o takie wartości jak: Energy (Energia), Efficiency (Wydajność), Extension (Rozbudowa), Economy (Ekonomia), Emotion (Emocje), Ease (Ułatwienia) i Empowerment (Wzmacnianie).

Nasza fabryka nie działa w próżni. Poza komfortem pracownikówbierzemy pod uwagę potrzeby zarówno naszego najbliższego otoczenia, a więc mieszkańców Wielkopolski, jak i – patrząc szerzej – przyszłości naszej planety. Coraz mocniej stawiamy więc na energię ze źródeł odnawialnych, a w zakresie redukcji CO2już osiągnęliśmy nasz cel środowiskowy określony do końca 2030 r. Planujemyponadto dalszą redukcję odpadów, m.in. poprzez inwestycje w technologie, które pozwolą na wykorzystanie resztek w procesie produkcji– mówi Jarosław Woźniak z Bridgestone Poznań. – Mając na uwadze dobro naszej planety, chcemy,by nasza firmadawała pracownikom stabilizację i możliwość rozwoju, a klientom dostarczała najwyższą jakość– dodaje.


Chcesz dołączyć do zespołu, dzięki któremu powstają opony m.in. dla BMW, Mercedesa i Audi, a także Maserati, Ferrari, Aston Martin, Porsche, Lamborghini?

Sprawdź aktualne rekrutacje Bridgestone Poznań na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne: https://bridgestone-poznan.pl/kariera/

- Reklama -
- Reklama -