czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Protest rolników spowoduje utrudnienia w rejonie Poznania!

Nasze miasto i swarzędzan dojeżdżających do stolicy Wielkopolski mogą dotknąć piątkowe utrudnienia w ruchu, spowodowane protestem rolników i przejazdem ciągników pod Urząd Wojewódzki przy Al. Niepodległości w Poznaniu.

Zobacz także

- Reklama -

W najbliższy piątek, 9 lutego br. mieszkańcy Poznania, Swarzędza i pozostałych gmin powiatu poznańskiego  powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników pod Urząd Wojewódzki przy Al. Niepodległości w Poznaniu. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach. – Policjanci z poznańskiej jednostki informują, że w piątek 9 lutego br. odbędzie się planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych w mieście zaplanowane są w godzinach od 10.00 do 16.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia  – podkreśla  sierż. sztab. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Jak się dowiedzieliśmy rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 10.00 w rejonie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Alejach Niepodległości w Poznaniu. – Ta ulica na odcinku od ul. Niezłomnych do Parku Cytadela zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Utrudnienia powstaną na drogach dojazdowych do Poznania oraz bezpośrednio do centrum miasta. W piątek już od godziny 8.00 mogą pojawić się pierwsze utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania, a w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Natomiast  na skrzyżowaniach przelotowych, zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz komunikacyjnych. Podczas zgromadzenia funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach – informują policjanci.

- Reklama -
- Reklama -