wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Uwaga na oszustów!

Swarzędzki ratusz ostrzega mieszkańców przed oszustami, którzy podają się za kurierów zbierających podatek od nieruchomości. - Informujemy, że tego typu działania są próbami wyłudzenia i oszustwa! - podkreśla magistrat.

Zobacz także

- Reklama -

Do swarzędzkiego Urzędu dotarły niepokojące informacje, że na terenie naszej gminy pojawiły się niepowołane osoby, podające się za kurierów odpowiedzialnych za pobieranie podatków od nieruchomości. Swoje wizyty zapowiadają telefonicznie, dzwoniąc do mieszkańców z poleceniem przygotowania odpowiednich kwot pieniędzy. – Informujemy, że tego typu działania są próbami wyłudzenia i oszustwa! Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreśla swarzędzki ratusz, informując jednocześnie, że Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu organizuje akcję doręczania mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości za 2024 rok. Akcja doręczania decyzji ruszyła kilka dni temu i potrwa do 29 lutego. – Już w najbliższych dniach mieszkańcy Swarzędza oraz sołectw mogą spodziewać się, że informacja o wysokości podatku zostanie im dostarczona do rąk własnych. Informacje takie będą dostarczać osobiście upoważnieni pracownicy urzędu oraz sołtysi, posiadający spersonalizowane identyfikatory. Istotnym jest fakt, że w chwili doręczenia decyzji nie są pobierane żadne opłaty! – dodaje ratusz.

W przypadku pojawienia się niepokojących (wyżej opisanych) sytuacji, prosimy o kontakt ze Strażą Miejską (tel. 61 651 09 86) lub Policją (tel. 47 771 48 00).

- Reklama -
- Reklama -