czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Swarzędz z wyższym bezrobociem

W styczniu w poznańskim Urzędzie Pracy zanotowano najwyższe bezrobocie w naszej gminie od wiosny zeszłego roku. Niestety, bardzo mało jest też ofert pracy dla bezrobotnych mieszkańców naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

W minionym miesiącu liczba bezrobotnych mieszkańców Poznania i 17 okolicznych gmin powiatu poznańskiego wyniosła do ponad 6 tys. osób, z czego 3,7 tys. to mieszkańcy Poznania, a 2,2 tys. osób to mieszkańcy powiatu poznańskiego. W tej liczbie są także mieszkańcy gminy Swarzędz. W styczniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu było ich zarejestrowanych 277 (w tym 163 to panie). Znacznie zmniejszyła się jednak liczba osób długotrwale bezrobotnych – jest ich zaledwie 58. Wzrosłą z kolei liczba mieszkańców, którzy pozostając na bezrobociu mają prawo do pobierania comiesięcznego zasiłku – z prawa tego korzysta obecnie 79 osób. W styczniu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono tylko 29 ofert zatrudnienia, pracę podjęło 27 mieszkańców zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Natomiast w stolicy Wielkopolski liczba ofert pracy w styczniu sięgnęła 950, natomiast w 17 gminach powiatu poznańskiego zaledwie 373.

Aktualne oferty z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu:

Pracownik produkcji (Jasin), psycholog (Swarzędz), instruktor terapii zajęciowej (Jasin), operator maszyny (Garby), kierowca samochodu ciężarowego kat. C+E (Jasin), wychowawca (Jasin), ładowacz (Swarzędz).

- Reklama -
- Reklama -