poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Kolejny protest rolników – będą utrudnienia na krajówce!

We wtorek, 20 lutego szykują się kolejne utrudnienia w ruchu kołowym dla mieszkańców Aglomeracji Poznańskiej, spowodowane protestem rolników i przejazdem ciągników. Całkowicie zablokowane mają zostać trasy wlotowe i wylotowe z Poznania przy głównych węzłach komunikacyjnych, w tym DK nr 92, na odcinku od Skałowa do Kostrzyna.

Zobacz także

- Reklama -

We wtorek, 20 lutego czeka nas kolejny rolniczy protest, który może potrwać w godz. 9.00 do 18.00. – Mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z kolejnym planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach oraz blokady pięciu węzłów komunikacyjnych wokół Poznania. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia – informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9.00. Całkowicie zblokowane zostaną wówczas trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna. Znaczące utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:

  • – Poznań, ul. Głogowska na wysokości ul. Marii Lange (w obydwu kierunkach),
  • – Komorniki, droga nr 311 i 196 na wysokości ul. Platynowej (w obydwu kierunkach ),
  • – Zakrzewo, węzeł S11 Poznań – Ławica (blokada od strony zbiegu ul. Gajowej i drogi 307 oraz od strony zbiegu ul. Szkolnej i drogi 307),
  • – Tarnowo Podgórne, droga krajowa nr 92 na wysokości zjazdu S11 (w obydwu kierunkach),
  • – Golęczewo, węzeł Poznań – Północ, droga krajowa nr 11 (na wysokości zajazdu „Dziupla”),
  • – Kostrzyn, droga krajowa nr 92 na odcinku pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim,
  • – ograniczeń w ruchu należy spodziewać się także na węźle Kórnik (w kierunku Środy Wielkopolskiej) z uwagi na zgromadzenie na drodze krajowej nr 11 na wysokości wsi Koszuty.
  • Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów – dodaje Łukasz Paterski.

Komunikat poznańskiej ZTM: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/uwaga-pasazerowie-komunikacji-podmiejskiej-na-wtorek-20-lutego-rolnicy-zapowiadaja-protest-ktory-utrudni-dojazd-i-przemieszczanie-sie-w-miescie

GoogleMaps

- Reklama -
- Reklama -