poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Nabór do przedszkoli ruszy 22 kwietnia

W poniedziałek, 22 kwietnia rozpocznie się nabór do 17 przedszkoli publicznych na terenie naszej gminy. Nabór dotyczy dzieci z roczników 2018-2021 zamieszkałych na terenie gminy Swarzędz.

Zobacz także

- Reklama -

Kilka dni temu swarzędzki ratusz podał termin tegorocznej rekrutacji do przedszkoli publicznych na terenie naszej gminy. Nabór rozpocznie się w kwietniu, a ściślej w poniedziałek, 22 kwietnia. Z kolei od 15 kwietnia do 19 kwietnia rodzice dzieci, które chcą kontynuować edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu muszą złożyć stosowne deklaracje. W sumie rodzice mają do wyboru 16 publicznych placówek – 11 w samym Swarzędzu, 2 przedszkola w Zalasewie i po jednym w Paczkowie, Kobylnicy i Gortatowie. Podobnie jak w latach poprzednich, rekrutacja będzie się odbywać drogą elektroniczną. Magistrat na razie nie podaje jeszcze strony internetowej, na której ma się odbywać rekrutacja. Przypomnijmy, że po elektronicznej rejestracji, dokumenty należy wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. Nabór dotyczy dzieci z roczników 2018-2021 zamieszkałych na terenie gminy Swarzędz.

Harmonogram rekrutacji do przeszkoli:

  • 15 kwietnia – 19 kwietnia -złożenie pisemnej deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu bądź oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
  • 22 kwietnia – 6 maja – wypełnienie wniosku w systemie elektronicznym i złożenie w placówce pierwszego wyboru
  • 7 maja – 9 maja r. – weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną
  • 10 maja, godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
- Reklama -
- Reklama -