poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Piaski zamknięte przez dwa dni!

W poniedziałek i wtorek przeprawa pod tunelem przy ul. Piaski będzie zamknięta zarówno dla samochodów, jak i pieszych. Wyłączenie ul. Piaski z ruchu planowane jest także w marcu.

Zobacz także

- Reklama -

W najbliższy poniedziałek, 26 lutego oraz we wtorek, 27 lutego przejazd tunelem przy ul. Piaski zostanie zamknięty. Wyłączenie ulicy z ruchu kołowego i pieszego planowane jest także w dniach 11-12 marca. W tym czasie z ul. Piaski zniknie tzw. wahadło i zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. – Ruch pieszy zostanie przekierowany na kładkę dla pieszych nad drogą krajową nr 92. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie – zaapelował kilka dni temu swarzędzki ratusz, powołując się na informacje przekazane przez wykonawcę tej inwestycji, firmę STRABAG Sp. z o.o. Najbardziej te utrudnienia odczują jednak kierowcy, którzy będą zmuszeni objeżdżać tę okolicę przez wiadukt przy ul. Polnej, lub wyjeżdżać w tym celu na drogę krajową. W tym czasie – jak zapowiada swarzędzki ratusz – zmienione zostaną także trasy aż 11 linii autobusowych, które na co dzień dojeżdżają ul. Piaski w rejon węzła PKP. Większość z nich będzie miała przystanek początkowy i końcowy na Placu Niezłomnych. Odnotujmy jednocześnie, że będzie to drugie i trzecie całkowite zamknięcie przejazdu przez ul. Piaski od momentu rozpoczęcia przebudowy wiaduktu, czyli od końca sierpnia ubiegłego roku. Wówczas – na przełomie września i października – trasa ta była wyłączona z ruchu przez łącznie trzy tygodnie, co skutkowało większymi niż zwykle korkami na innych przeprawach, m.in. na ul. Polnej. Jak w międzyczasie poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, bardzo prawdopodobne – w późniejszych terminach – jest zamykanie tej ulicy także w godzinach nocnych (od 22:00 do 6:00), natomiast całkowite zamykanie trasy nie powinno trwać dłużej niż łącznie 1 miesiąc dla każdej jezdni. Dotyczy to przede wszystkim etapu związanego ze wznoszeniem nowego wiaduktu. Co więcej, GDDKiA dopuszcza też zamykanie ul. Piaski dla ruchu do 4 godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych (czyli w godzinach 6:00 – 9:00 oraz 13:00 – 16:00) maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Jak pojadą autobusy?

Linie 412, 485, 486, 490, 491, 492, 493 będą miały przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych, odjazdy będą się odbywały wg rozkładu dla przystanku Swarzędz/Rynek.

Linia 498 nie będzie przejeżdżać ul. Kościuszki. Trasa poprowadzona zostanie przez ul. Polną i ul. Wrzesińską. Przystankiem początkowym i końcowym dla tej linii będzie przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych.

Linia 484 dla kursów do/z Węzła PKP będzie miała przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek). Kursy do i z os. Kościuszkowców będą przejeżdżać przez swarzędzki Rynek i wracać w kierunku ul. Polnej.

Linia 494 w obu kierunkach będzie wjeżdżać z wiaduktu w ciągu ul. Polnej w ul. Kościuszki i dojeżdżać do węzła PKP omijając przystanek Swarzędz/Rynek.

Linia 406 w kierunku Poznania z ul. Kościuszki będzie wjeżdżać na ul. Polną, dalej ul. Wrzesińską do Rynku, gdzie wróci na swoją trasę (przejazd z Rynku w kierunku ul. Polnej).

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -