poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Swarzędzcy sportowcy ze stypendiami

24 sportowców z naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny otrzymało stypendia sportowe na 2024 r. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 77 tys. zł.

Zobacz także

- Reklama -

Stypendia sportowe przyznawane są sportowcom z naszej gminy, którzy mogą się pochwalić wysokimi lokatami na imprezach rangi międzynarodowej i podczas mistrzostw Polski. W tym roku do Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu wpłynęło 55 wniosków o przyznanie stypendiów sportowych. Stypendystami zostało 24 sportowców. Tegoroczni wyróżnieni reprezentują takie dyscypliny, jak: hokej na trawie, koszykówka, kajakarstwo, wioślarstwo, kanadyjkarstwo, zapasy, taekwondo olimpijskie i taniec. Są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, członkowie kadr wojewódzkich oraz uczestnicy wielkich, sportowych imprez międzynarodowych. Stypendystami sportowymi w 2024 r. zostali: Wiktoria Andrzejewska – taniec towarzyski, Jagoda Arciszewska – hokej na trawie, Hanna Bidzińska – hokej na trawie, Piotr Chełek  – zapasy, Dagmara Czerniak – hokej na trawie, Maria Drozda – hokej na trawie, Zuzanna Gościniak – kajakarstwo, Michał Kałużny – zapasy, Kacper Kaszuba – kajakarstwo, Marceli Krawiec – kanadyjkarstwo, Patryk Krobski – zapasy, Piotr Kujawa – kanadyjkarstwo, Martyna Kupczyk – koszykówka, Aleks Narożny – wioślarstwo, Tomasz Pawlaczyk – karate olimpijskie, Oskar Prusinowski – karate olimpijskie, Karolina Rozkres – hokej na trawie, Julia Rymer – hokej na trawie, Mikołaj Szaferski – taekwondo olimpijskie, Aleksandra Szuba – koszykówka, Bartosz Szukalski – taekwondo olimpijskie, Dawid Wika-Czarnowski – kolarstwo, Aleksander Woronkiewicz-Kaczmarek – kajakarstwo, Jakub Woźniak – wioślarstwo. Wręczenie stypendium odbyło się w miniony piątek w swarzędzkim ratuszu.

Foto UMiG
- Reklama -
- Reklama -