poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Rondo w Kobylnicy coraz bliżej

Budowa ronda w Kobylnicy przebiega zgodnie z harmonogramem. - W Kobylnicy widać już zarys ronda. Zaczynają być też widoczne chodniki i ścieżki rowerowe po północnej stronie inwestycji w kierunku Wierzonki – ogłosił kilka dni temu Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Układ komunikacyjny ma być gotowy w maju.

Zobacz także

- Reklama -

Od sierpnia ubiegłego roku na drodze wojewódzkiej nr 194 w Kobylnicy, tuż przy wylocie z tunelu, budowane jest czterowlotowe rondo. Roboty budowlane prowadzone są zgodnie z harmonogramem: w okolicy zlikwidowano już kolizje teletechniczne, elektroenergetyczne i wodociągowe, a od strony północnej trwają obecnie prace nad nową jezdnią. W międzyczasie wzdłuż DW 194 prowadzona była dodatkowo wycinka drzew, ponieważ docelowo droga wojewódzka w tej części zostanie wyprofilowana pod kątem umiejscowienia ronda. Widoczny jest już wyraźny zarys tego obiektu: – W Kobylnicy widać już zarys ronda.
Zaczynają być też widoczne chodniki i ścieżki rowerowe po północnej stronie inwestycji w kierunku Wierzonki
– poinformował kilka dni temu inwestor tego zadania – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Roboty budowlane w okolicy powinny zakończyć się wkwietniu. W maju z kolei – o ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego – nastąpią odbiory techniczne inwestycji od wykonawcy i przywrócenie stałej organizacji ruchu na całym wybudowanym układzie komunikacyjnym, co będzie równoznaczne z końcem utrudnień dla kierowców i uciążliwych objazdów dla pasażerów komunikacji, które prowadzone są ul. Szkolną i Dworcową.Budowa ronda, przypomnijmy, kosztuje ponad 14 mln zł, a środki te pochodzą z budżetu województwa. Odnotujmy jednocześnie, że rondo wraz oddanym do użytku w grudniu tunelem pod torami ma stworzyć w tym miejscu w pełni bezkolizyjny układ komunikacyjny łączący mocno obciążone trasy o ponadlokalnym charakterze i tym samym ułatwiając jedyny wyjazd z gminy w kierunku północnym.

Fotorts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -