poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Fantastyczny występ zapaśników Unii!

Trzy złote i dwa srebrne medale zdobyli zawodnicy Unii Swarzędz podczas I Pucharu Kadetów w Zapasach, który w poprzedni weekend odbył się w Warszawie. Drużynowo swarzędzcy zapaśnicy zdobyli 2. miejsce wśród 56 zespołów z całej Polski!

W poprzedni weekend w Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów. Zawody są eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i pierwszym sprawdzianem rywalizacji w 2024 r. w grupie kadetów. W turnieju wzięło udział 222 zawodników z 56 klubów z całej Polski. Nasi zapaśnicy zaprezentowali się znakomicie. Po sobotnich walkach eliminacyjnych do niedzielnych finałów przystąpiło aż 5 unitów.
Finał kategorii do 45 kg: Oliwier Białasik (Unia Swarzędz) – Kacper Rossa (Unia Racibórz) 1-3 (4-4). Finał kategorii do 48 kg: Patryk Remlein (Unia Swarzędz) – Szymon Zając (Olimpijczyk Radom) 3-1 (7-1). Finał kategorii do 51 kg: Antoni Pankowski (Sporty Walki Gorzów) – Patryk Krobski 0-5 (0-0). Finał kategorii do 55 kg: Szymon Godun (KS Wschód Białystok) – Hubert Żak (Unia Swarzędz) 3-1 (3-1)

Finał kategorii do 92 kg: Krzysztof Kulik (ZKS Granica Gdańsk) – Mateusz Wierzbiński 1-3 (1-1). Pozostali nasi zawodnicy również walczyli bardzo dobrze, ostatecznie zajęli następujące miejsca: Michał Kałużny 8. miejsce (kat. 71 kg), Mateusz Tomelka 11. miejsce (kat. 92 kg), Hubert Sobkowiak 11. miejsce (kat. 80 kg), Konrad Sobkowiak 12. miejsce (kat. 92 kg), Alan Bogucki 14. miejsce (kat. 71 kg),Eryk Bogucki 11. miejsce (kat. 65 kg), Antoni Głodowski 20. miejsce (kat. 60 kg). Drużynowo UNIA Swarzędz zajęła 2. miejsce, ulegając jedynie zawodnikom z Olimpijczyka Radom. – Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem w swojej trenerskiej karierze. Pięć finałów naszych zawodników – to coś niebywałego. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko, dziękuje im za to – skomentował Piotr Leonarczyk, trener Unii. Trzy złote medale, dwa srebrne, razem 5 finałów na 10 kategorii podczas Pucharu Polski Kadetów to dla nas wyjątkowy moment. Jeszcze nigdy Unia nie była tak silna jak teraz.