niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Groźne zderzenie na krajówce

8 marca doszło do groźnej kolizji na drodze krajowej nr 92 z udziałem busa i dwóch osobówek. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zobacz także

- Reklama -

W piątek, 8 marca, chwilę przed godziną 9:00 na drodze krajowej nr 92, na wysokości ul. Kirkora  doszło do zderzenia trzech pojazdów: busa i dwóch osobówek.. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej i policja. – Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji strażacy przystąpili do działań, które polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Udzielona została także Kwalifikowana Pierwsza Pomoc osobom biorącym udział w zdarzeniu komunikacyjnym – wyjaśnia Tobiasz Baranicz, przedstawiciel swarzędzkich strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył także zespół ratownictwa medycznego, okazało się jednak, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał transportu do szpitala. Kolizja spowodowała jednak spore utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi krajowej. Akcja ratownicza trwała prawie 2,5 godziny. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

- Reklama -
- Reklama -