sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Jak ciekawie spędzać czas całą rodziną? 5 aktywności

Szukasz kreatywnych pomysłów na spędzenie czasu z rodziną? Świetnie się składa! Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Zobacz także

- Reklama -

Wieczór z grami planszowymi

Planszowe gry rodzinne zdecydowanie wracają do łask. Nie ma się czemu dziwić, jest to dobry sposób na przyjemne spędzenie wieczoru. Wśród planszówek oraz karcianek znajdziesz propozycje, które nadadzą się dla graczy w każdym wieku. Dzięki temu nawet młodsi członkowie rodziny poradzą sobie ze zrozumieniem zasad, a i starsi będą mieli sporo frajdy ze wspólnej gry.

Wyprawa do lasu

Ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami, a w ciągu ostatnich miesięcy mogliście cierpieć na niedobory słońca, warto rozważyć wspólny wypad do lasu. Choć w pierwszej chwili może wydawać się, że nie jest to nic ekscytującego, to jednak rzeczywistość może pozytywnie zaskoczyć. Wszak obcowanie z naturą czy wsłuchiwanie się w śpiew ptaków ma w sobie coś magicznego. Ponadto podczas spacerowania będziecie mieć okazję do porozmawiania i nadrobienia zaległości w opowiadaniu sobie o tym, co ostatnio się u Was wydarzyło. Do tego wyprawa do lasu to dobra okazja do poruszania się i odpoczęcia od wpatrywania się w ekran komputera czy laptopa.

Spanie po namiotem

A co powiesz na zorganizowanie noclegu pod namiotem? Nawet nie musi się to odbywać na dworze, czasami wystarczy duży salon. Dla dzieci może być to niebywała atrakcja. W przypadku biwaku na świeżym powietrzu możesz rozpalić ognisko i zorganizować pieczenie kiełbasek oraz pianek. Przed zaśnięciem możecie zaś opowiadać sobie rozmaite historie. Przykładowo, możesz powspominać o zabawnych historiach ze swojego dzieciństwa. Takie opowieści mogą Was do siebie zbliżyć, a do tego maluchy będą mogły w ten sposób lepiej poznać swoich rodziców.

Urządzenie domowego teatru

Jeśli w rodzinie dobrze czujecie się w występowaniu na scenie, to możesz zastanowić się nad wspólnym wystawieniem sztuki. Oczywiście nie musi być żadnej prawdziwej publiczności, w tę mogą wcielić się dziecięce pluszaki. Przygotuj wraz z maluchami scenariusz i ustal, kto w jaką rolę się wcieli. Oczywiście podczas występu z pewnością nie zabraknie improwizacji. Taka zabawa może sprawić Wam sporo radości, a dodatkowo dzieci mogą w ten sposób zacząć oswajać się z odgrywaniem ról.

W przyszłości może przydać się to w szkole, gdy przyjdzie im brać udział w przedstawieniu lub recytować wiersz przed klasą. Jednak wracając do Waszego teatrzyku – dodatkową atrakcją będzie przygotowanie kostiumów. Możecie wykorzystać stare ubrania i odpowiednio je przygotować, a do tego wykorzystać inne akcesoria, które znajdziecie w mieszkaniu. Durszlak lub garnek zastępujący rycerski hełm? Czemu nie!

Wieczór filmowy

Kolejną atrakcją może być zorganizowanie wieczoru filmowego. Zapytaj się członków rodziny, jakie filmy chcieliby obejrzeć. Możecie pokusić się o jedną tematykę, na przykład bajki animowane lub produkcje z danym aktorem, albo zdecydować się na mix różnych tytułów.

Przygotujcie przekąski, wygodne poduszki oraz ciepłe koce, a następnie zasiądźcie do wspólnego oglądania. Tak spędzony wieczór może być szczególnie dobrą propozycją, gdy za oknem pogoda jest nieciekawa, a Wy nie macie ochoty na wyczerpujące fizycznie aktywności.

Układanie puzzli

Inną spokojną atrakcją może być układanie puzzli. Jest to zajęcie, które wymaga nieco cierpliwości, jednak daje przy tym okazję na wyciszenie się. W trakcie zabawy możecie również rozmawiać, a także włączyć sobie ulubioną muzykę w tle. Pamiętaj o tym, aby dobrać puzzle do wieku dzieci. Zbyt duża liczba elementów może zniechęcić je do układania. Z drugiej strony wy oraz starsze pociechy również powinniście mieć pewne wyzwanie, aby całość nie została ukończona zbyt szybko.

Oto kilka naszych propozycji. Mamy nadzieję, że wśród nich udało Ci się znaleźć choć kilka zabaw, które zamierzasz wypróbować w najbliższym czasie. Zawsze warto mieć jakiś pomysł na wspólne i atrakcyjne spędzenie dnia z dziećmi, aby pociechy się nie nudziły. W dodatku po czasie takie chwile wspomina się z miłą nostalgią!

- Reklama -
- Reklama -