środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Walka Wiktorii ciągle trwa!

16-letnia Wiktoria ze Swarzędza, która w sierpniu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i w stanie krytycznym trafiła do szpitala, ciągle wymaga intensywnej rehabilitacji. 14 lutego Wiki przeszła operację usunięcia zespoleń po złamaniu kości jarzmowej. Niestety, jej ręka się nie zrasta! Konieczny będzie przeszczep szpiku kostnego z biodra!

Zobacz także

- Reklama -

Wracamy do historii 16-letniej mieszkanki Swarzędza, Wiktorii Nawrot, która w sierpniu uległa bardzo poważnemu wypadkowi i w stanie krytycznym, z urazem czaszkowo – mózgowym trafiła do szpitala. Przez kilkanaście dni Wiki była podłączona do respiratora i walczyła o życie. Po odłączeniu od tego urządzenia i operacjach stan dziewczyny nadal pozostawał bardzo poważny – była pacjentem leżącym, niemówiącym i niejedzącym. Bliscy założyli zbiórkę na https://www.siepomaga.pl/wiktoria-nawrot, bo 16-latka pilnie potrzebowała intensywnej neurorehabilitacji.  Jesienią dziewczyna trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie została poddana intensywnej rehabilitacji neurologicznej. Wiki – pod okiem specjalistów – uczyła się podstawowych czynności: chodzenia, jedzenia, mówienia. Jednak czas rehabilitacji się zakończył i obecnie Wiktoria przebywa w domu. Jak obecnie czuje się 16-latka? Dziewczyna cały czas jest intensywnie rehabilitowana. –  Każdego dnia Wiktoria z całych sił walczy o powrót do zdrowia i sprawności! Ma rehabilitację domową, zajęcia z neuropsychologiem i psychologiem. W styczniu była w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na laserowym usuwaniu blizn. Z kolei 14 lutego miała operację usunięcia  zespoleń (po złamaniu kości jarzmowej ). Przez 6 tygodni miała wypożyczony sprzęt Osteotron IV – ultradźwiękowy stymulator zrostu kości, ponieważ ręka po złamaniu się nie zrasta  i Wiktorię w marcu czeka przeszczep szpiku kostnego z biodra, który będzie miała wszczepiony do złamanej prawej ręki – informuje pani Weronika, ciocia 16-latki.

Ta walka o powrót do zdrowia jest trudna i wiąże się z ogromnymi kosztami, z którymi coraz trudniej radzi sobie rodzina 16-letniej Wiktorii. Dlatego po raz kolejny zwracamy się z apelem do mieszkańców o wsparcie zbiórki na rehabilitację młodej swarzędzanki:  https://www.siepomaga.pl/wiktoria-nawrot

- Reklama -
- Reklama -