środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Przed nami święta wielkanocne. Chcielibyśmy życzyć Wam - drodzy mieszkańcy naszej gminy - wszystkiego, co najlepsze. Zdrowia, radości, spokoju i pokoju! Wiary, nadziei i miłości! I wzajemnej życzliwości, której ostatnimi czasy mocno brakuje.

Zobacz także

- Reklama -

Zabiegani, zapracowani, po swarzędzku „zalatani”. Doba za krótka. W pościgu za sukcesem, w troskach dnia codziennego rzadko przystajemy, spowalniamy. Teraz nadchodzi taki czas. Czas na refleksję. Zadumę. Na analizę naszej sfery duchowej. Mamy wiosnę, czas więc nie tylko na porządki w kuchennych szafach, ale i w naszym sercu. Święta Wielkiej Nocy są takim czasem. Swarzędzanie znowu stają się sobie bliżsi, bardziej życzliwi, uśmiechnięci, bardziej otwarci. Wzajemne animozje, niechęć i złość znika. Staje się mało ważna. Bo przecież idą święta… Między zakupowym szaleństwem w marketach, pomiędzy wyścigiem o najbardziej dorodne jajka na swarzędzkim bazarku, między pieczeniem kajmakowego mazurka i lukrowanej wielkanocnej baby, między kolejką w salonie po wielkanocną fryzurę a wizytą w kościele, rozejrzyjmy się wokół. Może można na święta także zrobić coś dla innych? Coś co będzie ważniejsze niż najpiękniej przystrojony stół?

Przed nami Wielkanoc. Święta wiary, nadziei i miłości. Życzmy sobie wzajemnie, by nadchodzące dni były wyjątkowo radosne i spokojne, a w naszych domach zagościła rodzinna atmosfera. Niech w naszych wzajemnych relacjach zagości taka zwykła ludzka życzliwość. Tylko i aż tyle.

WESOŁEGO ALLELUJA!

- Reklama -
- Reklama -