środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Odszedł zasłużony samorządowiec…

Nie żyje Tadeusz Witkowski, znany i ceniony swarzędzki samorządowiec wielu kadencji, społecznik, stolarz, zapaśnik, piłkarz i działacz. Uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Miał 79 lat.

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędzka rodzina samorządowa oraz środowisko sportowe poniosło niepowetowaną Stratę. We wtorek, 2 kwietnia zmarł Tadeusz Witkowski, znany i ceniony za swoją działalność samorządową, społeczną i sportową. Mandat zaufania społecznego pełnił przez wiele kadencji, od 1988 do 2014 roku. Był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Swarzędzu w latach 2006-2014. W 2019 roku został wyróżniony honorowym tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Tadeusz Witkowski znany był także ze swojej działalności rzemieślniczej. W latach 1983-2010 prowadził warsztat stolarski, był członkiem Cechu Stolarzy Swarzędzkich, pełniąc m.in. funkcję podstarszego Cechu Stolarzy. Niemal przez całe swoje życie był związany z miejscowym sportem i Unią Swarzędz, gdzie w wieku 11 lat zaczął uprawiać zapasy, zdobywając wiele tytułów. Sukcesy odnosił także w piłce nożnej. Był również członkiem Chóru Akord. Został wyróżniony wieloma tytułami i odznaczeniami, m.in.: Złotą Odznaką im. Jana Kilińskiego odznaką „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”, Złotą Odznaka Honorową za zasługi SKS Unia, Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Cechu Stolarzy, Honorową Odznaką Rzemiosła Polskiego, czy Złotą Odznaką „Za zasługi dla sportu” przyznaną przez Ministra Sportu. Tadeusz Witkowski miał 79 lat.

Pana Tadeusza pożegnamy 5 kwietnia br. – Msza święta pogrzebowa o godzinie 13.00 w kościele pw. MBWW przy ulicy Poznańskiej w Swarzędzu, po czym pogrzeb na przykościelnym cmentarzu.

Rodzinie  Pana Tadeusza Witkowskiego składamy serdeczne wyrazy współczucia i kierujemy słowa otuchy w tych trudnych chwilach.

Redakcja „Tygodnika Swarzędzkiego”

FotoUMiG
- Reklama -
- Reklama -