niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Nowa placówka stomatologiczna dla dzieci na mapie Zalasewa

W Zalasewie powstała nowa przychodnia specjalizująca się w stomatologii dziecięcej. To jedna z niewielu placówek tego typu w powiecie poznańskim, która dba o zdrowie i piękny uśmiech najmłodszych - bo małe ząbki, to wielka sprawa!

Zobacz także

- Reklama -

U Zębalskich to wyjątkowy gabinet stomatologiczny otwarty w Zalasewie w Bumerang Parku. Powstał przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby małych mieszkańców, dla których wizyta u dentysty to ważne, choć często stresujące wydarzenie. Oferta skierowana jest do pacjentów od pierwszych miesięcy życia do ukończenia 18 roku życia. Placówka otwiera się już 15 kwietnia.

Dlaczego warto wybrać się do stomatologa dziecięcego?

O zęby i piękny, zdrowy uśmiech musi dbać każdy. Zarówno dzieci, jak i dorośli potrzebują jednak zupełnie innego podejścia do opieki stomatologicznej. – Wybranie się z maluchem do pedodonty (stomatologa dziecięcego) to gwarancja specjalistycznej opieki i odpowiednich umiejętności do pracy z najmłodszymi, możliwość wczesnego wykrycia potencjalnych problemów, zapobieganie próchnicy, a przede wszystkim: budowanie zaufania z lekarzem i ograniczenie niepotrzebnego stresu przez wizytami dentystycznymi w przyszłości – tłumaczy Kamila Jagoda, manager nowo otwartej przychodni U Zębalskich.

Stomatolog dziecięcy powinien być w stanie zindywidualizować podejście do każdego dziecka, uwzględniając jego wiek, temperament oraz doświadczenia związane z wizytami stomatologicznymi. Równie istotny jest komfort dziecka oraz stworzenie w gabinecie atmosfery pełnej empatii i zrozumienia, która pozwala maluchowi poczuć się bezpiecznie. Specjaliści U Zębalskich potrafią łagodzić lęki najmłodszych poprzez wyjaśnienie następujących procedur w prosty i zrozumiały sposób.

Praca stomatologa to nie tylko leczenie, ale również edukacja dzieci i rodziców na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, dobrych nawyków żywieniowych oraz znaczenia profilaktyki w utrzymaniu zdrowych zębów. A wszystko to okraszone uśmiechem na twarzy! W praktyce pedodontycznej kluczowe jest pozytywne nastawienie oraz umiejętność budowania relacji z najmłodszymi pacjentami. Cierpliwość i wyrozumiałość są nieodłącznymi cechami, które ułatwiają komfortowe i przyjemne wizyty oraz zapewniają dzieciom pozytywne doświadczenia.

Szeroki wachlarz usług dla dzieci

Rodzic powinien oczekiwać od stomatologa dziecięcego przede wszystkim profesjonalizmu, empatii i zaangażowania w opiekę nad zdrowiem jamy ustnej swojej pociechy. Właśnie tymi cechami wyróżnia się kadra U Zębalskich oraz zasady, którymi specjaliści kierują się w swojej codziennej pracy.

W zakres oferowanych usług wchodzą:

  • profilaktyka dziecięca – zestaw działań mających na celu zapobieganie chorobom jamy ustnej,
  • leczenie zachowawcze – chroni zęby i zapewnienia dzieciom zdrowy uśmiech już od najmłodszych lat,
  • chirurgia stomatologiczna – w jej zakres wchodzą zabiegi takie jak usuwanie zębów mlecznych czy leczenie zębów stałych,
  • endodoncja – leczenie miazgi zęba u dzieci, diagnostyka i zapobieganie ewentualnym chorobom związanym z uzębieniem dziecięcym – zarówno mlecznym, jak i stałym,
  • znieczulenie – bezbolesne znieczulenia komputerowe oraz zabiegi w sedacji, czyli z wykorzystaniem tzw. gazu rozweselającego.

Bardzo ważne jest również odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty. Szczera rozmowa, opowiedzenie o tym, czego maluch może się spodziewać, a także zapewnienie go, że stomatolog to przyjazny lekarz dbający o zdrowie i piękny uśmiech pomogą zbudować relację między dentystą, rodzicem i dzieckiem. To pierwszy i niezwykle istotny krok na drodze do zdrowego uśmiechu malucha!

Pełen zakres usług oraz koszty dostępne są na stronie internetowej www.uzebalskich.pl w zakładce Oferta i Cennik. 

Częsta profilaktyka… i problem znika!

Już w maju rozpoczyna się akcja edukacyjna prowadzona przez przychodnię U Zębalskich pod nazwą Małe ząbki, wielka sprawa! skierowana do najmłodszych, w ramach której zrealizowany zostanie cykl wizyt edukacyjnych w przedszkolach i szkołach. – Dbanie o biały uśmiech i zdrowe dziąsła zaczyna się od edukacji, bo jak mawia sam Kiełek Pawełek, jeden z bohaterów naszej przychodni, lepiej zapobiegać, niż leczyć – dodaje managerka. – Dlatego też zapraszamy wszystkich małych pacjentów w nasze progi. Obiecujemy: to będzie piękna przygoda i fundament zdrowych ząbków na całe życie!


Zapraszamy do zapisów: mailowo gabinet@uzebalskich.pl, na Facebook’u U Zębalskich lub telefonicznie (+48) 61 600 68 66.

Już wkrótce umówisz wizytę również online na naszej stronie www.uzebalskich.pl oraz przez aplikację! Do zobaczenia U Zębalskich – Bumerang Park Zalasewo, ul. Planetarna 8/27!

- Reklama -
- Reklama -