niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Swarzędz ze stabilnym bezrobociem

Marzec przyniósł spadek liczby bezrobotnych mieszkańców w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. W porównaniu do początku bieżącego roku, w minionym miesiącu odnotowano dwukrotnie więcej ofert pracy dla swarzędzan.

Zobacz także

- Reklama -

W minionym miesiącu liczba bezrobotnych mieszkańców Poznania i 17 gmin powiatu poznańskiego wyniosła 6,2 tys. osób, z czego 3,9 tys. to mieszkańcy Poznania, a 2,3 tys. osób to mieszkańcy powiatu poznańskiego. W tej liczbie są także mieszkańcy gminy Swarzędz. W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu było ich zarejestrowanych 291 (w tym 166 to panie). Znacznie zmniejszyła się jednak liczba osób długotrwale bezrobotnych – jest ich zaledwie 43. Wzrosła z kolei liczba mieszkańców, którzy pozostając na bezrobociu mają prawo do pobierania comiesięcznego zasiłku – z prawa tego korzysta obecnie 80 osób. W porównaniu z poprzednimi miesiącami nastąpił także wzrost liczby ofert, które pojawiły się w poznańskim „pośredniaku” dla mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.  W marcu było ich 57, a zatem dwukrotnie więcej niż w styczniu. Zdecydowany wzrost – jeśli chodzi o liczbę ofert pracy – odnotowała także stolica Wielkopolski i powiat poznański. Łącznie bezrobotni mieszkańcy Aglomeracji Poznańskiej mieli do dyspozycji prawie 1,3 tys. propozycji zatrudnienia.

Aktualne oferty z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu dla mieszkańców gminy Swarzędz:

Wychowawca, lekarz weterynarii, psycholog, młodszy specjalista ds. transportu, operator wózka widłowego, fizjoterapeuta, robotnik drogowy.

- Reklama -
- Reklama -