wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Poszukują świadków tragedii w Swarzędzu!

Policjanci poszukują świadków tragicznego wypadku, do którego doszło 3 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Cieszkowskiego i Cmentarnej w Swarzędzu. W wyniku zderzenia osobowego Mercedesa z motocyklem, zginął 27-letni motocyklista.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w środę, 3 kwietnia. – Około godziny 17:10 u zbiegu ulic Cieszkowskiego i Cmentarnej w Swarzędzu kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, wykonując manewr skrętu w lewo, zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem Yamaha.  – informował wówczas TS sierż. sztab. Łukasz Paterski z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.  W wyniku tego zdarzenia kierujący motocyklem 27-letni mężczyzna doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała, co spowodowało zatrzymanie krążenia. Przybyłe na miejsce służby natychmiast rozpoczęły akcję reanimacyjną. – Resuscytacji podjęli się najpierw obecni na miejscu zdarzenia świadkowie, w tym kilku strażaków ochotników będących w pobliżu. Czynności ratownicze były kontynuowane przez przybyłych strażaków i ratowników medycznych. Niestety, pomimo długotrwałej walki o życie mężczyzny, nie udało się przywrócić u niego czynności życiowych – wyjaśniał po wypadku Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. Ofiara wypadku zmarła.

Obecnie cały czas trwają – jak się dowiedzieliśmy –  czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności i przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Policja na razie nie podaje szczegółów prowadzonego śledztwa. Nie wiadomo też czy zastosowano jakieś sankcje wobec mężczyzny prowadzącego Mercedesa. Jak się jednak dowiedzieliśmy od rzecznika poznańskiej prokuratury, tydzień po tragedii odbyła się sekcja zwłok ofiary wypadku. – Mężczyzna miał obrażenia wielonarządowe, typowe dla ofiar wypadków drogowych – przekazał TS prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W miniony piątek, 26 kwietnia br. policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu opublikowali na stronie internetowej wielkopolskiej policji apel  o zgłaszanie się świadków tego tragicznego zdarzenia, lub osoby posiadające ważne informacje na jego temat. – Osoby, które były świadkami wypadku lub posiadają istotne informacje z nim związane prosimy o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Poznaniu pod numerem  telefonu 47 77 136 11 – z osobą prowadzącą postępowanie lub pod czynnymi całą dobę numerami 47 77 156 13, powołując się na nr sprawy D.IV.56011.74.2024.MK – wyjaśnia sierż. sztab. Łukasz Paterski z Biura Prasowego KMP w Poznaniu.

- Reklama -
- Reklama -