środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Kadetki Lidera w finale Mistrzostw Polski!

Kolejny fantastyczny weekend swarzędzkiej koszykówki za nami. W Toruniu Kadetki U15K trenerów Andrzeja Śniadka i Marcina Madanowskiego rywalizowały w półfinale Mistrzostw Polski.

Zobacz także

- Reklama -

W piątek Liderki pokonały po zaciętym meczu MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 44:35. Trenerzy bardzo dobrze przygotowali taktycznie zespół do rywalizacji, a zawodniczki bardzo dobrze realizowały założenia i przede wszystkim fantastycznie broniły. Drugiego dnia również dobrą obroną swarzędzanki pokonały UKS Huragan Wołomin 50:42. Drużyna Lidera w większości składa się z rok młodszych zawodniczek, dla których już sam udział w półfinale był wielkim osiągnięciem. Dwa zwycięstwa w półfinale stawiały Lidera w dobrej sytuacji przed ostatnim dniem. W niedzielę w pierwszym meczu Wołomin pokonał Głuchołazy co dało Liderkom awans do Finału Mistrzostw Polski już przed meczem z gospodyniami z Torunia. Liderki uległy w ostatnim meczu MKKS Katarzynkom 44:71, ale awansowały z drugiego miejsca. Jest to przeogromny sukces tego zespołu. Celem tego zespołu był awans do rozgrywek strefowych, a tutaj udało się awansować do ćwierćfinału, półfinału i ostatecznie do wielkiego finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce.

Liderki zagrały w składzie: Laura Chmielewska (9,11,2), Amelia Cimińska (-,1,1), Aleksandra Kamińska (-,0,2), Alicja Kobylińska (2,4,5), Lidia Kołodzińska (4,12,2), Hania Kozielczyk (-,0,3), Nadia Michalak (3,6,4), Milena Nowak (20,11,16), Alicja Rogowy (2,5,3), Wiktoria Sakowska (-,-,2), Julia Trząsalska (2,0,2), Pola Własny  (-,0,-) oraz Olga Woźniak (2,0,2). Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 22-26 maja w Gdyni i będzie to wielkie sportowe święto dla tego zespołu.

- Reklama -
- Reklama -