środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Kompozycje Komedy w swarzędzkim Ośrodku Kultury

Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Komeda-Inspiracje". Koncert odbędzie się w sobotę, 11 maja br. w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury.

Zobacz także

- Reklama -

Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Komeda-Inspiracje” w wykonaniu kwartetu:  Buczkowski, Kałużny, Przybyłowicz, Wrombel. W programie koncertu znajdą się znane i mniej znane kompozycje Krzysztofa Komedy.

Twórczość Krzysztofa Komedy ma stałe, ważne miejsce w polskiej kulturze muzycznej. Urodzony w Poznaniu (27.04.1931) żył tylko trzydzieści osiem lat, ale pozostawił po sobie znaczącą spuściznę kompozytorską, głównie jazzową i filmową.
W programie koncertu kwartetu: Buczkowski/Kałużny/Przybyłowicz/Wrombel znajdują się znane i mniej znane kompozycje Krzysztofa Komedy. Zostaną wykonane, m.in. kołysanka z filmu „Dwaj ludzie z szafą”, bossanova z filmu „Ludzie spotykają się i miła muzyka rodzi się”, ballada z polskiego westernu „Prawo i pięść”, piosenka z filmu „Do widzenia, do jutra”, ballada z filmu „Nóż w wodzie”, kompozycje jazzowe: „Kattorna”, „Svantetic” i oczywiście kołysanka z filmu „Rosemary’s baby”. Wszystkie utwory będą zaprezentowane w autorskich aranżacjach i różnych stylach. Opracowania te stanowią własną wizję interpretacji i improwizacji standardów komedowskich w wykonaniu muzyków zespołu.
Bilety w cenie 40 zł do nabycia:

Sala Kameralna Ośrodka Kultury w Swarzędzu, sobota, 11 maja, godz. 18:00. Bilety w cenie 40 zł dostępne na www.kupbilecik.pl.

FotoOK
- Reklama -
- Reklama -