niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Unia Swarzędz w półfinale Pucharu Polski!

Unia Swarzędz awansowała do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Po wyrównanym meczu wygrała 0:1 w Nowych Skalmierzycach z miejscową Pogonią.

Zobacz także

- Reklama -

Mecz rozpoczął się od przewagi Unitów, przez pierwsze 20 minut gra toczyła się pod dyktando swarzędzkiej drużyny. W późniejszej części pierwszej odsłony spotkania rywal doszedł do głosu i także stworzył kilka okazji. Po 45 minutach było jednak 0:0. Druga połowa to wyraźna przewaga Unii. Swarzędzanie stworzyli kilka stuprocentowych okazji, a drużyna Pogonii potrafiła  zagrozić nam jedynie podczas stałych fragmentów i strzałami z dystansu. Zwycięskiego gola udało się jednak zdobyć dopiero pod koniec spotkania. W 86. minucie bramkę strzałem głową, po precyzyjnym dośrodkowaniu Boruckiego strzelił Łukasz Spławski.

Unia Swarzędz jest już w półfinale Pucharu Polski, a naszym kolejnym rywalem w tych rozgrywkach będzie Kotwica Kórnik, która wyeliminowała Ostrovię Ostrów Wielkopolski (3:1). W drugim półfinale zagrają Polonia Środa Wielkopolska i Victoria Września. Mecze odbędą się 8 maja br.

- Reklama -
- Reklama -