niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Picasso w swarzędzkim muzeum!

Po raz pierwszy w Swarzędzu litografie Pabla Picassa – „Toros y Toreros” - do obejrzenia tylko w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki!

Zobacz także

- Reklama -

Pablo Picasso był innowatorem w niemal każdej dziedzinie sztuki i ma jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk wśród artystów XX wieku. Litografie to technika graficzna zaliczana do druku płaskiego, w którym forma jest płaska, a miejsca drukujące i niedrukujące znajdują się na tym samym poziomie. Litografia jest mniej znaną techniką w twórczości artysty, ale bez wątpienia wartą poznania. Jednym z tematów jest Korrida, czyli walki byków, które zajmują znaczące miejsce w twórczości Picassa, a  rysował je już od 1890 roku.

W SCHiS, ul. Bramkowa 6, można obejrzeć prace tego wybitnego twórcy od 10 maja. Dla Picassa seria “Toros y Toreros” nie byłaby udaną gdyby nie oddał w niej hołdu swojej żonie Jacqueline, dla której stworzył olśniewającą serię kolorowych rysunków. Wystawa, która składa się z 26 litografii „Byki i Torreadorzy” potrwa do 26 maja. Wstęp bezpłatny!

FotoSCHiS
- Reklama -
- Reklama -