niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Unia Swarzędz w finale Pucharu Polski!

Piłkarze Unii Swarzędz pewnie wygrali 1:4 z Kotwicą Kórnik i tym samym meldują się w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Naszym finałowym rywalem będzie Victoria Września, a zwycięstwo w rozegranym 5 czerwca spotkaniu zagwarantuje nam miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich.

Zobacz także

- Reklama -

Unici wyszli na mecz w Kórniku bardzo zmotywowani i od razu ruszyli do ataku. Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko, w 6. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do bramki skierował Bartosz Łuczak. Było 0:1 dla Unii. Jednak przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać, gola na 1:1 strzelił Jakub Rasiak. W drugiej połowie Unia już zdecydowanie dominowała i kontrolowała przebieg spotkania. Sygnał do ataku już w 50. minucie dał Dominik Chromiński, który celnie uderzył z bliskiej odległości zdobywając gola na 1:2.  Kwadrans później sytuacja Kotwicy jeszcze bardziej się skomplikowała – drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, obejrzał Michał Sójka. Unici bezwzględnie wykorzystali to w końcówce meczu, zdobywając dwie bramki pieczętujące awans do finału. Najpierw Jan Paczyński dobrze uderzył z okolic siódmego metra, a 120 sekund później Krzysztof Biegański skierował  piłkę do siatki. To drugi z rzędu finał Unitów w rozgrywkach o to trofeum. Naszym finałowym rywalem będzie IV-ligowa Victoria Września, która także zdecydowanie pokonała Polonię Środa Wielkopolska 4:0. 

Mecz finałowy zostanie rozegrany 5 czerwca. Decyzja co do miejsca rozegrania meczu zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -