niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Swarzędzki „Brodex” 3. w Wielkopolsce!

W niedzielę, 12 maja na Malcie w Poznaniu odbyła się XI edycja biegu sztafetowego Ekiden PragmatIQ na dystansie maratońskim – Mistrzostwa Wielkopolski 2024. Znakomicie wypadł w nim swarzędzki Brodex, którego mieszane zespoły sztafetowe zajęły 3. oraz 9. miejsce na 61 drużyn. W kategorii „open” reprezentacje przedsiębiorstwa zajęły 16. i 47. lokatę na 195 drużyn!

Zobacz także

- Reklama -

Ekiden PragmatIQ to sztafeta maratońska w składzie 6 osób, które zmieniając się pokonują w sumie dystans klasycznego maratonu, czyli 42 kilometry 195 metrów, a idea tej imprezy sportowej przywędrowała do naszego kraju z Japonii. W minioną niedzielę na poznańskiej Malcie odbyła się już 11. edycja biegu, będącego zarazem Mistrzostwami Wielkopolski 2024. Zawodników klasyfikowano w czterech kategoriach: generalnej, kobiecej, mieszanej (minimum 3 kobiety w drużynie) oraz firmowej. W tych dwóch ostatnich świetnie zaprezentowały się drużyny wystawione przez swarzędzki sklep rowerowy Brodex, które w sztafecie „open” zajęły 16. oraz 47. lokatę na 195 drużyn, a w sztafecie mieszanej miejsce 3. i 9. na 61 zgłoszonych do biegu zespołów! Przedsiębiorstwo reprezentowali: Mykyta Tarakankov, Radosław Pluciński, Agnieszka Ewertowska, Mirosław Kubiak, Aldona Hałupka, Karolina Kaźmierczak (Brodex Team Swarzędz) oraz Angelika Kiśluk, Bartosz Blij, Krzysztof Rzepka, Violetta Eder, Wiesław Brodziszewski, Anna Dembińska (Brodex Team Swarzędz Bis).

Odnotujmy przy okazji, że – podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy – dystans maratoński zamieniany był na złotówki: 42,20 zł od każdej opłaty startowej powędruje na cel charytatywny. W tym roku wsparcie otrzyma Fundacja Niesiemy Nadzieję z Poznania. Podczas imprezy odbywała się także loteria charytatywna, z której cały dochód przekazany zostanie fundacji. A firmie Brodex serdecznie gratulujemy!

FotoBrodex
- Reklama -
- Reklama -