czwartek, 20 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Młodziczki Starsze Lidera 10. drużyną w Polsce!

Liderki 2011/12 w miniony weekend rywalizowały we Wrocławiu w półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek Starszych U13K.

Pierwszego dnia Liderki zmierzyły się z MKS MOS Katowice. Stremowane katastrofalnie rozpoczęły pierwszą kwartę, którą przegrały 4:16, a w drugiej przegrywały nawet 6:21. Piorunujące ostatnie trzy minuty drugiej kwarty pozwoliły jednak Liderkom schodzić na przerwę przy remisie po 29. Druga połowa to walka kosz za kosz. Swarzędzanki prowadziły prawie cały czas, ale minutę przed końcem przegrywały 55:56. Dwa celne wolne Hani Szopki i Igi Nitschke wyprowadziły Lidera na jednopunktowe prowadzenie 57:56 i to Liderki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Drugiego dnia, po zaciętej walce, Liderki uległy Ślęzy Wrocław 54:62, a o porażce zadecydowały ostatnie dwie minuty meczu, choć wynik oscylował wokół remisu. Turniej tak się ułożył, że o awansie do Finału MO decydował ostatni mecz z MUKS Bydgoszcz. Liderki zaczęły go od prowadzenia 12:1, ale potem gra się wyrównała i toczyła kosz za kosz. Liderki uległy 37:40. Ogrom łez i smutku zakończył ten bardzo udany sezon. Podopieczne trener Marty Urbaniak w ciągu tego roku zrobiły ogromny koszykarski postęp. Swarzędzanki z miesiąca na miesiąc grały coraz lepiej. Doznały tylko trzech porażek ligowych, dwóch z MUKS Poznań oraz jedną minimalną z AZS Poznań. Strefa to bilans 5-1 i pewne drugie miejsce. Ćwierćfinał to pewne 3-0. Niestety, Finał nie dla Lidera, ale zabrakło naprawdę niewiele.

Skład Liderek: Maja Andrzejczak – kpt (7,3,0), Zuzia Białas (2,0,0), Amelia Chmielewska (0,0,4), Matylda Jęczmionka (5,8,6), Klaudia Kapturska (2,0,0), Iga Nitschke (16,17,8), Lena Pruszkowska (0,4,4), Maria Sobańska (14,4,3), Lena Stróżyńska (2,2,0), Hania Szopka (9,12,12), Alicja Zawieja (-,-,-), Hania Zawieja (0,2,0).