czwartek, 20 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Swarzędz stolicą zabytkowych pojazdów

Kilkaset samochodów i motocykli wzięło udział w III Swarzędzkim Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Na polanie przy ul. Strzeleckiej pojawili się nie tylko fani i pasjonaci motoryzacji, ale i całe rodziny.

Zobacz także

- Reklama -

W minioną sobotę na polanie przy ul. Strzeleckiej odbył się III Swarzędzki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Na zaproszenie organizatorów pojawiło się bardzo dużo modeli samochodów. Można było podziwiać mercedesy, syrenki, maluchy, polonezy, volkswageny oraz motocykle, a także wiele innych motoryzacyjnych zabytków. Odbył się również konkurs na najładniejszy, najokazalszy i w ogóle „naj” samochód. Wyróżnienia w kategorii „najpiękniejszy motorower” zdobyły: Komar 3 z 1976 r., Jawa Babeta z 1986 r. oraz Simson SR z 1958 r., w kategorii „ motor” natomiast wyróżnione zostały: DKW z 1940 r., Honda Goldwing K1 z 1976 r. oraz motor z 1936 r., a w kategorii „maluch” laury zebrały Fiaty 126p z 1977r. i 1983 r. Z kolei w kategorii „pojazd wojskowy” wyróżnienia otrzymały Fiat 508/18 z 1938 r., Gaz z 1969 r. oraz Tarpan Honker z 1999 r. Podczas III Swarzędzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych wybrane zostały także trzy auta zlotu: VW T1, Warszawa garbuska i Golf 1.

Oprócz pojazdów, organizatorzy zapewnili bogatą ofertę gastronomiczną, nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników. Wieczorem na polanie przy Strzleckiej, na zakończenie zlotu, odbył się koncert legendy polskiego rocka, zespołu Illusion. Sobotni zlot przyciągnął tłumy mieszkańców i miejmy nadzieję, że na dobre wpisze się już w kalendarz corocznych, miejskich imprez. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury w Swarzędzu oraz Stowarzyszenie „Bzyk Raider”.

- Reklama -
- Reklama -