piątek, 21 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Swarzędzanka w Zarządzie Powiatu

Elżbieta Nawrocka, radna powiatu poznańskiego ze Swarzędza została członkiem Zarządu Powiatu Poznańskiego. Starostą Poznańskim ponownie wybrano Jana Grabkowskiego.

Zobacz także

- Reklama -

We wtorek, 7 maja odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu Poznańskiego, w której zasiada 4 radnych z naszej gminy: Elżbieta Nawrocka, Paweł Bocian, Armin Niewiadomski i Remigiusz Błachnio. Podczas I sesji radni dokonali wyboru starosty powiatu poznańskiego, którym – jak można było się spodziewać – ponownie został wybrany Jan Grabkowski.  Kolejną kadencję w fotelu wicestarosty zasiądzie także Tomasz Łubiński. Zmiany nastąpiły natomiast w Zarządzie Powiatu, gdzie znalazły się dwie nowe osoby: Elżbieta Nawrocka i Paweł Jazy. Przypomnijmy, że Elżbieta Nawrocka to radna powiatowa z naszej gminy, która pełni tę funkcję od 2018 roku, jest też od 17 lat dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Tak wiec Swarzędz w kadencji 2024-2029 będzie miał swojego przedstawiciela również w Zarządzie Powiatu. Dodajmy, że nową kadencję Rady Powiatu w Poznaniu tworzy piętnastu samorządowców z Koalicji Obywatelskiej, sześciu ze Stowarzyszenia OK Samorząd, jedna radna z Trzeciej Drogi, a siedmiu – z PiS-u. Przewodniczącym został wybrany – także ponownie – Piotr Burdajewicz.

- Reklama -
- Reklama -