piątek, 21 czerwca 2024
17.5 C
Swarzędz

Dziewiętnaście medali swarzędzkich zapaśników!

W miniony weekend do Swarzędza na Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz zjechało 206 zawodników z 13 klubów z całej Polski. Zawodnicy Unii Swarzędz wywalczyli aż dziewiętnaście medali, a drużynowo Unia zajęła pierwsze miejsce.

Kolejny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz przeszedł do historii. Wspaniale zaprezentowali się gospodarze turnieju – zawodnicy Unii Swarzędz, którzy zajęli pierwsze miejsce. W zawodach wystartowało 206 zawodników z 13 klubów, w tym jeden z Niemiec. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Marian Szkudlarek. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, w niektórych kategoriach startowało aż 16-18 zawodników. W klasyfikacji drużynowej wygrali gospodarze – Unia Swarzędz, wyprzedzając KS Sobieski Poznań oraz Granicę Gdańsk! Indywidualnie natomiast nasi zawodnicy wywalczyli aż 9 medali: 4 złote, 2 srebrne i 13 brązowych. Najwyższe miejsce na podium wywalczyli: Mateusz Kuciel, Oliwier Białasik, Mateusz Tomelka i Maksymilian Matłoka. Srebrne medali zdobyli natomiast: Filip Kotliński i Artsiom Turchan, a brązowe: Matvii Skrypnikov, Kacper Rachota, Leon Balawender, Maksymilian Stanisławski, Tymon Mularz, Jakub Miękiszak, Filip Neumann, Klim Buts, Franciszek Szymański, Kinga Kopaniarz, Nataniel Kotliński, Antek Michalak i Jaromir Olszewski. Trenerzy: Piotr Leonarczyk i Norbert Nogaj.