czwartek, 20 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Juniorki swarzędzkiego Swarka na srebrno!

Juniorki Swarka zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski Juniorek w sezonie 2023/24. W meczu finałowym dziewczyny niespodziewanie uległy drużynie AZS Politechniki Poznańskiej 1:3.

Zobacz także

- Reklama -

W dniach 1-2 czerwca w Poznaniu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w hokeju na trawie. Drużyna Swarka przystępowała do turnieju w roli faworyta, który miał po raz czwarty z rzędu sięgnąć po tytuł Mistrzyń Polski. W sobotę, w meczu półfinałowym swarzędzanki zmierzyły się z drużyną LOMS Poznań. Bardzo długo zespół Swarka nie potrafił zamienić dużej przewagi na gole. Dziewczyny zmarnowały wiele sytuacji strzeleckich, nie wykorzystały kilku krótkich rogów. Jedynego gola strzeliła Maria Drozda, dzięki czemu Swarek wygrał mecz 1:0 i awansował do finału. Dzień później, w meczu finałowym przeciwko AZS Politechnice, niemoc strzelecka trwała w najlepsze. Z dziesiątek stuprocentowych szans, swarzędzanki wykorzystały tylko jedną. Do tego słaba gra w defensywie sprawiła, że rywalki strzeliły trzy gole i to one mogły cieszyć się z wywalczonego mistrzostwa. Na otarcie łez swarzędzanki uhonorowane zostały nagrodami indywidualnymi. Maria Drozda została królową strzelczyń, natomiast Julia Rymer najlepszą zawodniczką turnieju finałowego.

Skład Swarka: Sandra Hoffmann, Amelia Kujawa, Dagmara Czerniak, Zofia Chudzyńska, Hanna Bidzińska, Jagoda Arciszewska, Julia Rymer, Alina Anoshka, Maria Drozda, Oliwia Tujdowska, Paulina Antoniewicz, Weronika Piguła, Weronika Majder. Trenerzy: Oriana Bratkowska, Paweł Bratkowski.

- Reklama -
- Reklama -