wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Orkiestry opanowały Swarzędz

W minioną sobotę Swarzędz rozbrzmiewał koncertami orkiestr dętych z całej Polski. Wszystko w ramach kolejnej już edycji Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Swarzędzanom zaprezentowało się 5 orkiestr i 200 muzyków.

Zobacz także

- Reklama -

Po raz XXV Swarzędz gościł uczestników Festiwalu Orkiestr Dętych. Tym razem na weekend do naszego miasta przybyły orkiestry z Kłodawy, Brzezin, Murowanej Gośliny i Leszna, które wraz ze swarzędzką Orkiestrą Dętą koncertowały w różnych punktach miasta. Muzyka rozbrzmiewała m. in. na os. Kościuszkowców, Dąbrowszczaków, na os. Raczyńskiego, Zamoyskiego i ul. Staszica. Orkiestry przemaszerowały też ulicami naszego miasta na Rynek, gdzie wspólnie zagrały utwór „Orkiestry dęte” i „Happy Marching Band”. Po powitaniu przez gospodarza gminy zespoły udały się na finałowy koncert w rejon Sceny nad Jeziorem, który wzbudził wielki aplauz zgromadzonej licznie swarzędzkiej publiczności.

- Reklama -
- Reklama -