wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Więcej ofert pracy dla swarzędzan

W maju zdecydowaniu wzrosła liczba ofert pracy dla mieszkańców naszej Gminy. Liczba bezrobotnych w Swarzędzu i Aglomeracji Poznańskiej z kolei znacząco spadła.

Zobacz także

- Reklama -

W minionym miesiącu liczba bezrobotnych mieszkańców Poznania i 17 gmin powiatu poznańskiego wyniosła 5,9 tys. osób (miesiąc temu 6,3 tys.), z czego 3,7 tys. to mieszkańcy Poznania, a 2,2 tys. osób to mieszkańcy powiatu poznańskiego. W tej liczbie są także mieszkańcy gminy Swarzędz. W maju w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu odnotowano 262 bezrobotnych swarzędzan (w tym 143 to panie), co oznacza spadek w porównaniu do kwietnia. Osób długotrwale bezrobotnych jest 47, natomiast mieszkańców uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych – 71. Co warte odnotowania oprócz spadku bezrobocia to spory wzrost liczby ofert pracy w poznańskim pośredniaku. W maju

bezrobotni mieszkańcy Aglomeracji Poznańskiej mieli do dyspozycji ponad 1,5 tys. ofert pracy (o 400 więcej niż  kwietniu). Swarzędzanom przedstawiono 55 ofert pracy. 35 osób z naszej Gminy w maju podjęło pracę.

- Reklama -
- Reklama -