wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Uczniowie  swarzędzkiej „Trójki” mistrzami Polski w szachach!

Wspaniały sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu na odbywającym się w Warszawie X Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Drużyna z „Trójki” pod wodzą Aleksandra Wiatra wywalczyła drużynowe Mistrzostwo Polski!

W turnieju rywalizowało ze sobą aż 719 uczestników z 69 szkół. Drużyna ze Swarzędza, która wcześniej zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski, reprezentowała nasze miasto i województwo. W jej składzie znaleźli się: Amelia Pluta, Natalia Walczak, Sofiia Venhrova, Dmytro Chumanov, Robert Karski, Wojciech Czerwiński, Michał Brona, Adam Górny, Jan Rachowski i Henryk Różewski. Młodzi szachiści rywalizowali w VII rundach, zdobywając łącznie 35,5 punktu, co pozwoliło im wyprzedzić Szkołę Podstawową nr 48 z Krakowa o 1 punkt i zdobyć tytuł  drużynowego Mistrza Polski. Dodatkowo Natalia Walczak, Amelia Pluta i Robert Karski zdobyli tytuły wicemistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych. Sukces ten jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania całej drużyny oraz ich trenera, Aleksandra Wiatra, który od lat prowadzi zajęcia szachowe w szkole w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego. W piątek, 14 czerwca młodzi mistrzowie – na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka –  gościli w swarzędzkim ratuszu. Gratulujemy!