wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Dni Swarzędza za nami

Tegoroczne Dni Swarzędza za nami. Na swarzędzkiej scenie pojawili się m.in. Golec uOrkiestra, Kamil Bednarek, Mezo&Liber, nie zabrakło też przedstawicieli muzyki klubowej, występów rodzimych wykonawców, pokazu laserowego oraz tradycyjnego pikniku rodzinnego z licznymi atrakcjami dla milusińskich.

Zobacz także

- Reklama -

Dzień pierwszy

Sobotnia impreza rozpoczęła się występami lokalnych artystów z Sekcji Piosenki Ośrodka Kultury, potem na scenę wkroczył energetyczny zespół „Koniec Świata”, który zaprezentował punk-rockowe utwory oraz Nowator ze swoimi hitami: „Moja panienka”, czy „Z lewa do prawa”. Kilkanaście minut później na scenie pojawił się witany owacyjnie przez tłumy fanów Kamil Bednarek, który porwał publiczność swoją energią. Po nim na swarzędzkiej estradzie królowała muzyka klubowa, którą zaserwowali swarzędzanom DJ Emdi i DJ Kris. Zabawa na polanie przy Strzeleckiej trwała do nocy.

Dzień drugi

Niedzielne świętowanie przy ul. Strzeleckiej rozpoczęło się od pikniku rodzinnego z licznymi atrakcjami. Po południu na scenę wkroczyły dziewczyny z Sekcji Gimnastycznej Unii Swarzędz oraz przedstawicielki Sekcji Baletowej, Sekcji Tańca oraz Sekcji Folkloru swarzędzkiego Ośrodka Kultury. Jako kolejny zaprezentował się hip-hopowy, niezwykle energetyczny duet Liber&Mezo, porywając zgromadzoną publiczność do wspólnego wykonywania ich hitów.

Finałem niedzielnego wieczoru i drugiego dnia „Dni Swarzędza” był natomiast koncert braci Golców, którzy wraz z całym chórem swoich fanów zaprezentowali największe hity zespołu. Mimo aury, która chciała pokrzyżować szyki organizatorów drugi dzień swarzędzkiej imprezy należy zaliczyć do udanych. Dni Swarzędza to jednak nie tylko impreza muzyczna, ale i piknik dla całych rodzin z licznymi atrakcjami. Nie zabrakło zatem stoiska Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego oraz zabytkowych motorowerów BZYK Raider, a także gier, animacji i zabaw dla maluchów. Tegoroczne Dni Swarzędza to już wspomnienie. Kolejne za rok. Dodajmy, ze organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury w Swarzędzu oraz swarzędzki Urząd Miasta i Gminy.

- Reklama -
- Reklama -