wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Dwa medale swarzędzkiego Swarka na Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 22-27 czerwca w Gąsawie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorek i juniorów młodszych w hokeju na trawie. Do turnieju zakwalifikowały się zarówno dziewczyny, jak i chłopcy Swarka.

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędzcy juniorzy przystępowali do zawodów w roli faworytów. Wygrali eliminacje w Wielkopolsce, przez cały sezon prezentując stabilną, dobrą formę. W meczu otwarcia pokonali Orlęta Sosnowiec 7:2, w kolejnym Ósemkę Tarnowskie Góry 3:0. Trzeci mecz przeciwko Gospodarzom, LKS Gąsawa, dostarczył wiele emocji i zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Następnie, po niezwykle zaciętym meczu, pokonali obrońców tytułu sprzed roku, zespół LKS Rogowo 3:2. W ostatniej kolejce swarzędzanie zmierzyli się z Wartą Poznań, która w tych zawodach wygrała wszystkie swoje mecze i wystarczał jej tylko remis do wygrania zawodów. Zespół Swarka zagrał jednak perfekcyjnie i po najlepszym meczu sezonu pokonał „zielonych” aż 3:0. A zatem złote medale i tytuł Mistrzów Polski padły łupem drużyny Swarka.

Dziewczyny z kolei zafundowały swoim kibicom emocjonalny „rollercoaster”. W pierwszym meczu, po bardzo słabej grze przegrały z KS Hokej Start Brzeziny 0:2. Znakomicie taktycznie grająca drużyna z Brzezin zdominowała środek pola i nie pozwoliła swarzędzankom na wykreowanie jakichkolwiek skutecznych akcji. W drugim spotkaniu swarzędzanki zagrały lepiej w ofensywie i pokonały Orient Łozina 7:1. W ostatnim meczu, aby zdobyć srebrny medal, musiały pokonać zespół Politechniki Poznańskiej. Zrobiły to strzelając decydującą bramkę na 2 minuty przed zakończeniem spotkania.

- Reklama -
- Reklama -