Spalał odpady

W minionym tygodniu swarzędzka Straż Miejska kontrolowali posesje w Gruszczynie. Udało się namierzyć delikwenta, spalającego płyty wiórowe.
- Reklama -

Od kwietnia droższa strefa!

Radni zatwierdzili zmiany w Strefie Płatnego Parkowania, którą objęty jest w naszej gminie Rynek oraz Plac Niezłomnych. Najważniejsze dotyczą opłat za parkowanie, a także likwidacji dwóch dotychczasowych podstref parkowania i utworzenia w ich miejsce jednej.

Jest umowa na tunel w Kobylnicy!

Dzisiaj podpisana została umowa z PKP PLK na dofinansowanie budowy tunelu w Kobylnicy. Zastąpi on dotychczasowy przejazd kolejowy z rogatkami. Będzie też rondo. To wszystko w ramach bezkolizyjnego przejazdu przez tory kolejowe. Inwestycja ma kosztować około 40 mln zł.

Paczkowo: węzeł w tym roku

Prace projektowe związane z budową węzła przesiadkowego w Paczkowie chylą się ku końcowi – poinformował przed kilkoma dniami swarzędzki ratusz. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.
Gmina wprowadziła dodatkowe bonusy podczas rekrutacji do przedszkoli publicznych na terenie miasta i gminy. Zaszczepione maluchy dostaną po 5 punktów więcej, zwiększając tym samym swoją szansę na miejscu w placówce przedszkolnej.

Meblarz rozpoczął sezon

W sobotę, osiemnastego stycznia br. Oddział PTTK „Meblarz” rozpoczął kolejny sezon turystyczny zorganizowaniem po raz czterdziesty trzeci Rajdu Zimowego Meblarzy.
- Reklama -

ALERT 24 - zgłoś ważną sprawę

AKTUALNE WYDANIE

WYDARZENIA - KALENDARIUM

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

9,634FaniLubię

POGODA

Swarzędz
pochmurno z przejaśnieniami
2.7 ° C
3.3 °
2.2 °
77 %
5.1kmh
77 %
śr
6 °
czw
6 °
pt
6 °
sob
8 °
nie
8 °
- Reklama -

ZATRZYMANE W KADRZE