- Reklama -

Dezynfekują bezpłatnie strażackie i policyjne wozy

Z cenną inicjatywą wystąpiła firma Bosch Service Maciejewski z Gruszczyna. W związku z epidemią koronawirusa stacja bezpłatnie dezynfekuje auta swarzędzkich służb.
- Reklama -

Będzie bojkot wyborów?

Od kilku tygodni trwa publiczna debata nad przeprowadzeniem majowych wyborów prezydenckich w kontekście stanu zagrożenia epidemicznego. Pojawia się coraz więcej głosów bojkotujących wybory. Swój oficjalny sprzeciw przed kilkoma dniami zgłosili także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast w i gmin w Wielkopolsce, w tym także Swarzędza. Jednoznaczne stanowisko w tej sprawie podjęła też swarzędzka Rada Miejska.

Wstrzymajmy się z wizytami na cmentarzach!

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, coraz więcej osób robi pozimowe porządki, także na cmentarzach. W minioną sobotę tłumy swarzędzan odwiedziły cmentarz komunalny. – Bardzo proszę mieszkańców, by mocno ograniczyli wizyty na cmentarzach. – apeluje burmistrz Marian Szkudlarek.

Nie ma nowych potwierdzonych przypadków!

Dotychczas dwie osoby z naszej gminy mają potwierdzone dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Nie odnotowano kolejnych przypadków. Spada też liczba osób pozostających na kwarantannie domowej pod nadzorem policji. Obecnie jest to 754 mieszkańców.
Miasto ogłosiło przed kilkoma dniami przetarg na umeblowanie i wyposażenie nowego skrzydła dydaktycznego oraz sali gimnastycznej, które zostały dobudowane do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi przy ul. Polnej. Wiemy już jak nowa część szkoły będzie wyglądała w środku.

Nie będzie Dni Swarzędza

Ze względu na epidemię koronawirusa, Swarzędz nie będzie – do końca czerwca – organizował żadnych imprez kulturalnych, artystycznych czy sportowych.
- Reklama -

ALERT 24 - zgłoś ważną sprawę

AKTUALNE WYDANIE

WYDARZENIA - KALENDARIUM

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

9,915FaniLubię

POGODA

Swarzędz
bezchmurnie
20.8 ° C
21 °
20.6 °
16 %
7.7kmh
0 %
pon
20 °
wt
20 °
śr
19 °
czw
17 °
pt
15 °
- Reklama -

ZATRZYMANE W KADRZE