czwartek, 23 maja 2024
17.1 C
Swarzędz

KATEGORIA

Aktualności

Swarzędzanie z mandatami radnych powiatu

Elżbieta Nawrocka, Armin Niewiadomski, Paweł Bocian i Remigiusz Błachnio uzyskali – w niedzielnych wyborach samorządowych – mandat radnego powiatu poznańskiego. Dla pierwszej trójki to kolejna kadencja, dla Remigiusza Błachnio - samorządowy debiut.

Koalicja zaprezentowała kandydatów i program

W minioną sobotę na swarzędzkim Rynku Koalicja Obywatelska przedstawiła oficjalnie kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. 31 z nich podczas kwietniowych wyborów samorządowych powalczy o mandat swarzędzkiego rajcy, sześciu natomiast znajduje się na listach do Rady Powiatu. Kandydatem KO na burmistrza gminy, o czym już informowaliśmy, jest Wojciech Kmieciak, obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Świąteczne warsztaty w swarzędzkim Skansenie

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu serdecznie zaprasza na warsztaty i pokazy dla dzieci, poświęcone tradycjom związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

Szlachetna Paczka w Swarzędzu szuka wolontariuszy

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, którego celem jest wspieranie rodzin i osób samotnych w trudnej sytuacji.

Śniadanie na Trawie już w sobotę

W sobotę, 5 sierpnia odbędzie się kolejne Swarzędzkie Śniadanie na Trawie!

Kolejna potańcówka na Plantach

W sezonie letnim na Placu Niezłomnych w Swarzędzu, czyli popularnych Plantach, po raz kolejny odbywają się potańcówki. Najbliższa zabawa taneczna zaplanowana została na 27 lipca.

Tramwaj do Swarzędza – jest porozumienie!

W środę, 19 lipca, Swarzędz oraz Poznań podpisały list intencyjny dotyczący budowy nowej linii tramwajowej łączącej obie miejscowości. Sygnatariuszem porozumienia została również firma Volkswagen Poznań.

Dawid z życiowym wynikiem

Swarzędzanin Dawid Nowak zajął szóste miejsce w pierwszym sobotnim wyścigu czwartej rundy Yamaha R3 bLU cRU European Championship. To najlepszy wynik 14-letniego zawodnika Szkopek Team w historii jego startów w tym prestiżowym cyklu.

Najnowszy 24 numer Tygodnika już w sprzedaży!

NAJNOWSZY NUMER TS JUŻ W SPRZEDAŻY! W numerze: Nożownik tymczasowo aresztowany! Od lipca nowy rozkład jazdy Kolej na Nową Wieś wyhamowała Bezrobocie w Swarzędzu w dół Radni ujawnili swoje majątki Dni...

Najnowszy 23 numer Tygodnika już w sprzedaży!

NAJNOWSZY NR TYGODNIKA JUŻ W SPRZEDAŻY! W numerze: Krwawa awantura w Swarzędzu!  Dni Swarzędza w najbliższy weekend  W Kobylnicy znaleziono niewybuchy  Gmina walczy o wodę! Nawałnica nad Swarzędzem  Ośrodek za pół...
- Advertisement -

News