10.7 C
Swarzędz
sobota, 16 października 2021

KATEGORIA

Aktualności

Uderzył w słup i zbiegł

W niedzielę rano na ul. Poznańskiej, kierujący samochodem marki Toyota uderzył w słup oświetleniowy, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia i poszukiwania sprawcy.

Swarzedzki.pl w nowej odsłonie!

Portal www.swarzedzki.pl znowu „nadaje”! Po jednodniowej przerwie technicznej wracamy do Państwa z unowocześnioną i nieco odświeżoną szatą graficzną naszego portalu. Mamy nadzieję, że swarzedzki.pl po liftingu przypadnie Państwu do gustu.

W nowy rok z nowymi opłatami

Od stycznia, przypomnijmy, za wywóz śmieci będziemy płacić o ponad 10 zł więcej niż obecnie.

Zmiany w rozkładzie autobusów w Sylwestra i Nowy Rok

W Sylwestra i Nowy Rok wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

W Swarzędzu podatki bez zmian

Mieszkańcy naszej gminy mogą odetchnąć z ulgą. Uchwała budżetowa na 2021 r. nie zakłada podwyżek w podatkach.

Potrącenie chłopca na Kórnickiej

W minioną sobotę wieczorem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Kórnickiej w Swarzędzu. W wyniku kolizji jedno z aut wpadło na chodnik, potrącając idącego chodnikiem chłopca. Dziecko trafiło do szpitala.

Wymyślił pożar hali z łatwopalną pianką

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy zostali zaalarmowani, że w Jasinie przy ul. Wrzesińskiej pali się hala, wypełniona łatwopalną pianką poliuretanową. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowanych 5 strażackich zastępów. Pożaru jednak nie było. Dzwoniący żartował.

Jak będzie funkcjonowała komunikacja w święta?

Jak informuje swarzędzki ratusz, w okresie Świąt Bożego Narodzenia wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Swarzędz ma budżet na 2021 rok

Swarzędz ma już oficjalnie budżet na przyszły rok. Uchwała w tej sprawie została jednogłośnie przegłosowana przez radnych w miniony piątek.

Policja szuka osiedlowych złodziei

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu poszukują sprawców kradzieży torebek z zawartością pieniędzy i dokumentów z otwartych mieszkań na terenie Swarzędza. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna i kobieta, których zarejestrował monitoring.
- Advertisement -

News

Wpadł do rowu

Powiat powalczy z RDOŚ o obwodnicę

Lider zgasił Płomień

Koncert Tomasza Stockingera