sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

KATEGORIA

Gmina Swarzędz

Zderzenie osobówek w Jasinie

Do groźnego zdarzenia doszło w minionym tygodniu na ul. Grudzińskiego w Jasinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Piknik z atrakcjami w uzarzewskim muzeum

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w godzinach 10:30 - 15:30 Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Uzarzewie zaprasza na międzypokoleniowy piknik przyrodniczy „Razem bliżej natury".

Rondo w Kobylnicy jednak z poślizgiem!

Rondo w Kobylnicy jest już co prawda gotowe, jednak roboty budowlano-drogowe w jego sąsiedztwie zostaną zakończone nieco później niż planowano. Powód? Konieczność wykonania niezaplanowanych prac dodatkowych związanych m.in. z usunięciem kolizji elektroenergetycznych i wodociągowych.

Groźny pożar na os. Wiktoriańskim

31 maja swarzędzcy strażacy otrzymali informacje o pożarze domu na os. Wiktoriańskim w Zalasewie. Na miejsce zdarzenia udało się sześć zastępów straży pożarnej.

Gwiazdy światowej siatkówki zagrają w Zalasewie!

W ostatni weekend wakacji gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w Zalasewie, aby rozegrać XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Do naszej gminy zawitają: Projekt Warszawa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE GiEK Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel. Ruszyła już sprzedaż biletów na to wielkie siatkarskie święto.

Zaginiony 49-latek nie żyje

W miniony czwartek policja odnalazła - w kompleksie leśnym na pograniczu Swarzędza i Poznania – ciało zaginionego mieszkańca Gruszczyna. 49-latek był poszukiwany od tygodnia.

Zaginął mieszkaniec Gruszczyna!

23 maja zaginął 49-letni mieszkaniec Gruszczyna. Mężczyzna do tej pory nie skontaktował się z rodziną. Swarzędzcy policjanci prowadzą akcję poszukiwawczą. Jeśli ktokolwiek posiada informacje o miejscu pobytu zaginionego mężczyzny, prosimy o kontakt ze swarzędzkim Komisariatem Policji.

Muzeum w Uzarzewie zaprasza na Dzień Dziecka

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza na Rodzinny dzień dziecka - Spotkania Rodzinne 1-2 czerwca o godz. 11.00. W programie: „A kto to taki? - z bajki zwierzaki”.

Strażacy z odznaczeniami i tytułami!

Czterech strażaków z naszej gminy zostało uhonorowanych – podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka – prestiżowymi odznaczeniami. Wyróżniania otrzymali: Sławomir Kaźmierczak, dr Krzysztof Talarczyk, Tomasz Tomaszewski oraz Rafał Świątek.

Lasy w płomieniach

Pięć pożarów lasów odnotowali w minionych dniach kobylniccy strażacy. Druhowie interweniowali w Kobylnicy, Pruszewcu, Barcinku, Janikowie oraz w Wierzenicy. Na terenie lotniska na Ligowcu spłonęło 1000 m2 lasu.
- Advertisement -

News