czwartek, 1 czerwca 2023
22 C
Swarzędz

KATEGORIA

Gmina Swarzędz

W Swarzędzu płyta gra

Trwa gminna, interwencyjna akcja montażu betonowych płyt na najbardziej zniszczonych i trudno przejezdnych drogach gruntowych. Miasto, przypomnijmy, chce przeznaczyć w tym roku na ten cel aż 2 mln zł.

Po Katarzyńskiej czas na Krańcową

Dobiegają końca prace związane z przebudową ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie. Na tym jednak, jak się okazuje, nie koniec robót drogowych w tym „fyrtlu” gminy. Miasto planuje wkrótce przebudować także ul. Krańcową – łączącą wspomnianą ul. Katarzyńską z ul. Polną w Kobylnicy.

W Gruszczynie odkryto zwłoki mężczyzny

W piątek, 26 maja w godzinach popołudniowych w pobliżu ul. Swarzędzkiej w Gruszczynie odkryto zwłoki 53-letniego mężczyzny, kierowcy Ubera.

Paliło się składowisko drewna!

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło groźny pożar składowiska drewna i gałęzi w Gruszczynie. Ogień zagrażał znajdującej się w pobliżu linii energetycznej.

Gmina na dłużej w kwarantannie?

Na terenie gminy, póki co, oficjalnie nie odkryto ognisk afrykańskiego pomoru świń (tzw. ASF). Nie oznacza to jednak, że Swarzędz zostanie wyłączony z kwarantanny wprowadzonej kilka tygodni temu przez powiatowe służby weterynaryjne. Mało tego – może pozostać w obszarze z ograniczeniami nawet przez kolejny rok.

Auto w ogniu

13 maja doszło do pożaru samochodu zaparkowanego przy jednej z posesji w Jasinie. Istniało zagrożenie, że ogień może przedostać się na pobliski budynek.

Katarzyńska do końca miesiąca?

Dobiega końca przebudowa ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie. Jeszcze w maju – jak dowiedzieliśmy się w ratuszu - wykonawca inwestycji najprawdopodobniej opuści plac budowy.

Wierzenica ma kolejnego Przyjaciela!

Regionalista, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej i wieloletni szef PTTK Łaziki Eugeniusz Jacek odebrał - 3 maja - zaszczytne wyróżnienie i tytuł „Przyjaciela Wierzenicy”.

Ogień zagrażał budynkowi

Pięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru w domu jednorodzinnym w Kruszewni. Ogień pojawił się w skrzynce energetycznej, ale istniało realne zagrożenie, że przeniesie się na cały budynek.

Auto dało plamę

W środę, 3 maja kobylniccy strażacy zostali wezwani do Janikowa na ul. Swarzędzką, gdzie doszło do wycieku oleju silnikowego z samochodu osobowego.
- Advertisement -

News